Nováček soutěže v play off s Králi


(foto: nhl.com)

Dva státy, dvě města a dva týmy, které se spolu utkají o postup. Řeč je o duelu ligového nováčka Vegas Golden Knights s Los Angeles Kings. Rytíři během celé sezóny dokázali, že tvrdá práce přináší ovoce a postup je pro tým velkou šancí získat historicky první Stanley Cup. Jenže cesta za titulem nebude lehká a hned prvním soupeřem, se kterým porovnají své síly, je californské mužstvo. Proti sobě se postaví jeden z nejlepších útočných týmů a na druhé straně tým s úchvatnou obrannou schopností. Důležité je, aby se hráči mohli opřít o oporu v brankovišti, která dokáže podat neskutečný výkon a podržet své spoluhráče. V brance proto jako jednička nastoupí za černobílé Jonathan Quick, jež si drží bilanci dvou gólů na utkání. Za zády černozlatých bude stát trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Marc-André Fleury, který v minulých sezónách chytal za tučňáky, jimiž byl draftován roku 2003 celkově na prvním místě a stal se tak třetím gólmanem, kterému se to kdy podařilo.

Rozhodování o postupujícím bude převelice těžké, protože tyto týmy jsou si překvapivě rovni a dokazují to i výsledky čtyř vzájemných zápasů, které odehráli během základní části. Stav je vyrovnaný 2-2, a proto lze těžko říci jaký tým bude ten šťastnější a dostane se o krůček blíže k Stanley Cupu. Svou roli určitě sehraje střelba a gólová prosazení, protože Králové mají ve svém kádru pouze pár hráčů, kteří se dokáží pravidelně prosazovat. Mezi Rytíři najdeme i snipera Williama Karlssona, jež se probojoval do top čtyřky v počtu vstřelených branek. Je samozřejmé, že pro černozlaté jsou vyřazovací boje premiérou, ale Králové nejsou žádnými outsidery a patří mezi tři nejčastější účastníky play off. Největšími úspěchy Los Angeles jsou dva Stanley Cupy, které získali v roce 2012 a 2014. Jsou považováni za favorita série, ale Vegas může jen překvapit a dostat se přes obávaného soupeře.

První zápas se odehraje v Las Vegasské T-Mobile Aréně 12.04. ve 4:00 našeho času. Rivalita bude stoupat nejen na ledě, ale také mezi fanoušky, protože se tato duelová série dá pokládat za derby díky poloze těchto dvou měst. Může nováček soutěže vytřít všem zrak a předvést, že dobře složený tým má pro co bojovat? Budou Rytíři pokračovat ve psaní klubové historie a postoupí do dalšího  kola vyřazovacích bojů? Nebo Králové potvrdí roli favorita a zajistí si postup?

Komentáře