Bereme 3 body za vítězství 5:1 nad SLOVINSKEM!

Po skvěle zvládnuté první dvacetiminutovce to byl vcelku pohodový zápas a po třetinách 3:0, 1:0 a 1:1 jsme si došli pro plný počet bodů. Hned ve 3.minutě se po střele Červenky dostal k volnému puku Michal ŘEPÍK, který neměl problém ho trefit do prázdné brány. O pět minut později nastala kuriózní situace, kdy HORÁK trefil kameru v brance, ale hrálo se dál a Michal Řepík tento gól o pár vteřin pojistil. Rozhodčí po přezkoumání videa nakonec musel celou situaci vrátit a uznat již první branku. O pár okamžiků později se trefil HORÁK podruhé. Skvělou souhru ve druhé třetině předvedl Vrána s KEMPNÝM, kdy druhý jmenovaný nakonec střílel do odkryté klece. Ve třetí periodě dokázali Slovinci snížit, ovšem Roman Červenka #10 dokázal najít odpověď při samostatném úniku. V tabulce se tedy posouváme o jedno místo výš, nyní jsme na druhé příčce za suverénní Kanadou.
Nejlepším hráčem českého týmu byl zvolen dvoubrankový střelec Roman HORÁK! (KH)

Branky a nahrávky: 3. Řepík (Jan Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, R. Šimek), 23. Kempný (P. Vrána), 48. Červenka (Jan Kovář) – 45. Verlič (Muršak, Urbas).