ČEŠI v posledním zápase základní části vyzvou Švýcary!

 Česká reprezentace už sice má čtvrtfinále jisté, ale stále je o co hrát. Již zanedlouho odstartuje duel mezi ČESKOU REPUBLIKOU a ŠVÝCARSKEM, který rozhodne, kdo zůstane na čtvrtfinále v Paříži. Českým hráčům dnes stačí jakákoli výhra, aby měli jistotu druhého místa a čtvrtfinále tak odehráli ve francouzské metropoli.
Česko v posledních dvou letech dokázalo Švýcary porazit. V roce 2015 utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde se z výhry radovala česká reprezentace, o rok později výhru opět mohl slavit český tým, ale už v základní hrací době konečným výsledkem 5:4.
Švýcaři na letošním šampionátu dokázali porazit v prodloužení Kanadu, což bylo pro mnohé velkým překvapením. Do prodloužení také dospěli v utkání s Finskem, ovšem nakonec odcházeli pouze s jedním bodem.
K dnešnímu dni také trenéři dopsali dvě jména na poslední volná místa na soupisce.Jedním z nich je Libor Šulák, který dnes nastoupí ve 4.formaci. Zvládnou Češi porazit tým Švýcarska a odehrát tak čtvrtfinále v Paříži?

Předpokládaná sestava ČR:
Mrázek – Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Šulák – Voráček, Plekanec, Sobotka – Pastrňák, Jan Kovář, Červenka – Řepík, Vrána, Birner – Hanzl, Horák, T. Zohorna (K)

Komentáře