Češi ve čtvrtfinále podlehli USA a na MS končí

(foto: AVII Graphics)

Česká reprezentace tímto zápasem bohužel ukončila své působení na MS. V 1. třetině jsme od soupeře inkasovali 2 BRANKY. První z nich přišla od Patricka KANEA, který je nejproduktivnějším hráčem USA a nyní i celého turnaje. Druhým střelcem byl ve 12. minutě Cam ATKINSON. Zásadní obrat přišel v 2. třetině, kdy ČEŠI dorovnali na 2:2! Ve 24. minutě skóroval Michal ŘEPÍK, kterému asistovali Radek FAKSA s Radko GUDASEM. To ČECHY postrčilo a už o pár minut později dorovnal Martin NEČAS s asistencí Davida PASTRŇÁKA a Filipa HRONKA. Do konce třetiny už gól nepadl, a tak hráči odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu. Třetí třetina začala několika šancemi, které bohužel nikdo nevyužil, a tak přišla rychlá odpověď od soupeře. Na 3:2 zvýšil opět Patrick KANE, který Pavla FRANCOUZE v dnešním zápase už jednou prostřelil. Necelé 3 minuty před koncem zápasu byl z brány odvolán náš gólman, který byl po obrovském tlaku USA, poslán zpět. Do konce 3. třetiny už žádný gól nepadl, a tak prohrou tohoto utkání pro ČECHY skončilo i celé mistrovství světa.

Góly: 11´P. KANE (D.RYAN)
13´C. ATKINSON (N.BONINO, J.GAUDREAU)
25´M. ŘEPÍK (R.FAKSA, R. GUDAS)
31´M. NEČAS (D.PASTRŇÁK, F. HRONEK)
57´P. KANE (D. RYAN)

(autor: Linda Pazderová)