ČEŠI vítězí po fantastickém obratu nad FINSKEM v dramatických nájezdech!

V první třetině se možná mnohým fanouškům zdálo, že je hotovo! Finsko se dostalo do komfortního vedení 3:0 po trefách Filppula, Jaakola a Lajunena! V druhém dějství tohoto zápasu se o moc zlepšila hra českého výběru, který ale branku vsítil nedokázal ani v druhé periodě, a tak se do kabin šlo za stavu 3:0 pro Suomi po čtyřiceti odehraných minutách.

Jandačovi kluci ale nic nezabalili a společně se svým lodivodem namíchali, spíše tedy rozmíchali, celé útoky a také kompletní obranu. A toto také přineslo své ovoce! Zprvu se trefil českobudějovický odchovanec Roman HORÁK, který snižoval na 1:3. Poté se do puku náramně opřel bek Philadelphie Radko GUDAS a nechal tak lovit finského gólmana puk ze sítě po druhé. Na hůl si vzal poté černý kus gumy Jan KOVÁŘ, najel si do pravého kruhu, zacílil a trefil absolutně přesně mezi betony Korpisala. Český tým a hlavně čeští fanoušci si tak mohli zařvat GÓÓÓL a, i přes menší kuriozitu na konci, slavit vítězství! Češi tak fantasticky obrátili tento zápas z 0:3 na konečných 4:3 po samostatných nájezdech!

Branky a nahrávky: 1. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, Aaltonen) – 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (Krejčík, Řepík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozh. náj. R. Hanzl