ČESKÝ TÝM čeká zápas o všechno s ambiciózním Ruskem!

Je to tady. Dnes čeká výběr trenéra JANDAČE utkání pravdy, ve kterém se rozhodne, jestli budeme pokračovat dál v přímém boji o medaile, nebo jestli se dnešním dnem česká hokejová reprezentace rozloučí s 81. mistrovstvím světa a vrátí se domů.
Ve skupině B skončil český výběr na třetí příčce se třinácti body, když dokázal vyhrát pět ze sedmi zápasů. Parta kolem VORÁČKA a spol. nestačila pouze na (téměř) neporazitelnou Kanadu a na velmi nebezpečné Švýcarsko, ze kterého se během několika let stal tým, který je třeba vždy brát vážně. Pokud ale chce náš národní tým bojovat o ty nejcennější kovy, nesmí si v žádném dalším střetnutí připsat jedinou prohru.
Začátek vyřazovací části turnaje ale nebude ani trochu jednoduchý, jelikož nás hned na úvod play-off čeká soupeř z nejtěžších- tradiční rival z RUSKA!
Svěřenci kouče Olega ZNAROKSE naposledy ovládli Mistrovství světa v roce 2014, kdy se tehdy mohli radovat z úspěchu v Minsku. Na letošním šampionátu skončili Rusové ve skupině A druzí za Američany.
Náš poslední střet s Rusy dopadl lépe pro soupeře z východu, který český tým přehrál 3:4 na nájezdy necelé tři týdny zpátky na Českých hokejových hrách v Českých Budějovicích. Velkým nebezpečím bude pro „Jandačovy kluky“ bezesporu pětadvacetiletý útočník Artěmij PANARIN, který aktuálně vede bodování celého turnaje se třinácti body (3+10).
Parta kolem lotyšského kouče ale také přišla o svou důležitou postavu v týmu. Rusům se již dříve během letošního turnaje zranil kapitán Sergej MOZJAKIN, pro kterého Mistrovství světa předčasně skončilo.
Podle předzápasových předpokladů bude branku Ruska hájit v tomto utkání Andrej VASILJEVSKIJ, který v zámoří působí jako brankářská jednička Tampy Bay Lightning.
Naši klec zavře v tomto utkání gólman Pavel FRANCOUZ, kterému se ve skupině vedlo statisticky lépe než jeho kolegovi v brankovišti Petru MRÁZKOVI.

Co myslíte, půjdou naši „Jandačovi kluci“ dál do bojů o nejcennější medaile, anebo jste k postupu našich reprezentantů mírně skeptičtí?
(foto: Charles Graphics)

(PL)

Komentáře