Český tým končí na MS po prohře s Ruskem 3:0!

Český tým vstoupil do první třetině velmi aktivně, ale nedokázal využít ani jednu ze tří přesilovek. V sedmé minutě se zkoušel prosadit David PASTRŇÁK, ale neúspěšně. Jako první se z ruského týmu trefil Dmitrij ORLOV, který překonal českou obranu a přelstil Pavla FRANCOUZE. O druhý gól se postaral Nikita KUČEROV a Rusko šlo do vedení 2:0 a udržel si ho až do konce třetiny. V druhé periodě nepadla branka ani na jedné straně. Hned na začátku druhé části, se Rusko dostalo do šance, ale tuto příležitost Francouz vychytal. Celou třetinu Rusko dobře bránilo a českému týmu nedalo moc šancí zaútočit na bránu. Stav utkání byl i po čtyřiceti minutách stále 2:0 pro Rusko. Na začátku třetí třetiny se česká reprezentace v oslabení ubránila nátlaku a Pavel FRANCOUZ zakročil. Ani v další přesilovce Češi neskórovali. Šest minut před koncem utkání se trefil Artěmij PANARIN po přihrávce Kučerova a o postupu Ruska do semifinále bylo rozhodnuto. Rusové toto utkání naprosto ovládli a České republice nedali šanci ani na jedinou branku. Češi na šampionátu končí a je to pro ně už pátý rok bez medaile. (LJ)