Český tým si připisuje první výhru na světovém šampionátu!

Čeští hokejisté si připisují první 3 body! Národní tým v úvodní periodě vystřelil na běloruského gólmana 16 střel. Dvě z nich byly úspěšné! Michal BIRNER přesnou nahrávkou z rohu kluziště našel Petra VRÁNU. Ten dorazil puk za záda LALANDA a otevřel tak skóre utkání. Atmosféra v hale byla hned veselejší. Hra ve čtyřech vyzněla lépe pro český tým, kdy po nahrávce Jakuba VORÁČKA vystřelil přesnou trefu Radko GUDAS a zapsal si tak svůj první reprezentační gól! Hráči Běloruska zaměstnali Pavla FRANCOUZE v první třetině jen jednou. Bělorusové nastoupili do druhého dějství v početní výhodě. V poslední vteřině přesilové hry přesně namířil Alexander PAVLOVIČ. Podpora českých fanoušků ani po snížení nepřestala.

Přesně v polovině utkání dostal kotouč za záda Pavla FRANCOUZE Andrej KOSTICYN, rozhodčí ihned rozpažil na náznak toho, že gól nemůže být uznán, protože hvizd píšťalky se ozval dřív, než se puk dostal za brankovou čáru. Tomáš KUNDRÁTEK dostal 2 minuty za faul vysokou holí. Díky tomuto faulu Češi nepřišli o gólový náskok. Oslabení také ubránili. Poté přišla přesilová hra českého týmu. Gól sice v početní výhodě nevstřelili, ale i po skončení početní výhody byli aktivní a to se jim vyplatilo! Roman ČERVENKA si počkal na moment, kdy se běloruský brankář položí na led a přesně vystřelil do horní části běloruské brány!

Třetí třetina začala šarvátkou na ledě. Andrej KOSTICYN zůstal ležet na ledě, a tak mu musel pomoct až lékař. Později už opět nastoupil, takže zřejmě to nebylo nic vážného. Po šarvátce došlo k vyloučení, ale pouze na české straně. Trest dostal Jakub VORÁČEK. O minutu a 53 sekund později se k němu na trestnou lavici přidal i Jakub JEŘÁBEK a Bělorusové tak dostali možnost krátké přesilovky 5 na 3. Ani toto jim nemohlo ke vstřelení gólu. Naopak vyloučení přišlo na opačné straně, to ještě Bělorusové zvládli ubránit. Vzápětí přišlo další oslabení na straně Běloruska a to už se jim neinkasovat nepodařilo. Jakub VORÁČEK přesně našel Radima ŠIMKA, který přesně vystřelil. Fanoušci v hale opět začali být víc slyšet a to český tým nakoplo ještě víc! Za dvě minuty se David PASTRŇÁK dostal do samostatného nájezdu, udělal kličku, ale LALANDE ještě stačil puk vyrazit. Vyražený puk se dostal k Jakubovi VORÁČKOVI a ten se trefil do odkryté brány! Nastalo změna brankářů v běloruské bráně. Ani to nepomohlo, ale naopak český tým dokázal vstřelit ještě jednu branku! Čeští fanoušci jásali stále více a více a to hráče přinutilo poslat ještě jeden kotouč do brány! To se povedlo Michalovi KEMPNÉMU, který 15 sekund před koncem základní hrací doby krásnou střelou z mezikruží upravil konečný výsledek rozdíl pěti branek! Co říkáte na výkon českého týmu?

Bělorusko – Česko 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 22. Pavlovič (Lisovec, Děnisov) – 14. P. Vrána (Birner), 18. Gudas (Voráček), 36. Červenka (Horák), 48. R. Šimek (Voráček, Radil), 50. Voráček (Pastrňák, Kundrátek), 60. Kempný (R. Hanzl, T. Zohorna)

foto: Lukáš Repík
Komentáře