Demolice Toronta s Čechy v čele, pětku schytali i Devils a Avalance

(foto: nhl.com)

I zbylé první zápasy prvního kola letošního playoff už znají své vítěze. Tři týmy do svých branek schytaly hned pět gólů, Washington prohrál v prodloužení a Sharks vynulovali Anaheim.

První duel má na první pohled naprosto jasný výsledek. Tampa přejela na domácím ledě New Jersey 5:2 a připisuje si důležitou výhru. Skóre otevřel v 15. minutě Čech Ondřej PALÁT, který kromě prvního gólu i na dva přihrával a stal se třetí hvězdou utkání. V poslední minutě druhé třetiny ještě navýšil střelou k pravé tyči Tyler JOHNSON a do náskoku tří gólů poslal Tampu v přesilovce Yanni GOURDE. Premiérovou trefu v playoff pak po nepřesné rozehrávce Paláta zaznamenal Tylor HALL a snížil na 3:1. V 50. minutě se dokonce dostali Devils díky ZAJACOVI na rozdíl pouhého gólu, Lightning si ale zápas ohlídali a do poslední sirény přidali ještě góly KILLORN a KUČEROV. Tampa tedy potvrzuje roli favorita a vede sérii 1:0.
Tampa Bay Lightning 5:3 New Jersey Devils
15. Palát (T. Johnson, Mc Donagh), 20. T. Johnson (Palát, B. Point), 22. Gourde (Palát, Sergačjov), 53. Killorn (Gourde), 59. Kučerov – 34. Hall, 50. Zajac (Hall, Butcher)

Pětibranková demolice byla k vidění i v Bostonu, kde úvodní zápas proti Torontu řídili především Češi David KREJČÍ (1+1) a David PASTRŇÁK (1+2), kteří měli prsty ve všech pěti gólech. První branku zaznamenal domácí tým v přesilové hře, kdy se po přihrávce od obránce Toreyho KRUGA prosadil mezi ANDERSENOVY betony Brad MARCHAND. Ještě do konce první periody ale stačilo Toronto zásluhou BROWNA s HYMANEM vyrovnat a do kabin odcházely obě družstva za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině ale skórovali jen Davidové BACKES, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti nemohl hostující gólman zastavit,  a PASTRŇÁK, který dostal od Marchanda přihrávku na pravý kruh a zápěstím trefil horní růžek. Ve 48. minutě navýšil na 4:1 Sean KURALY, který dokázal z dorážky dostat puk do branky Toronta. Naposled skóre upravil David KREJČÍ, jehož nahození z úhlu se od výstroje Andersena odrazilo přímo do sítě. Boston tedy první zápas vyhrává hladce 5:1!
Boston Bruins 5:1 Toronto Maple Leafs
6. Marchand (Krug, Pastrňák), 36. Backes (Krejčí, McAvoy), 40. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 48. Kuraly (Chára, Pastrňák), 52. Krejčí (DeBrusk, Krug) – 17. Hyman (Co. Brown, Rielly)

Asi nejvyrovnanější duel sledovali hokejoví nadšenci ve Washingtonu mezi domácími Capitals a hosty z Columbusu. Tam se poprvé v 18. minutě prosadili z přesilovky domácí zásluhou Jevgenije KUZNĚCOVA, jehož nahození prošlo od modré čáry bez teče mezi betony až do branky. O půl minuty později ale tento ruský útočník zaútočil znovu a trefou do pravého horního růžku zvýšil na 2:0. Blue Jackets ještě před polovinou zápasu snížili, o což se po přihrávce Boonea JENNERA postaral Alexander WENNBERG a minutu po startu třetího dějství dokonce vyrovnali. Pierre-Luc DUBOIS přihrál z ostrého úhlu Thomasi VANEKOVI, který v přesilové hře dostal puk do branky. Washington se dostal zpět do vedení, který se trefil mezi pravý beton a vyrážečku hostujícího brankáře po přihrávce od Jakuba VRÁNY. Columbus ale využil i další přesilovou hru. Střelou zápěstím opět vyrovnal Seth JONES a poslal zápas do prodloužení. V tom sjel Artěmij PANARIN kolem dvou soupeřů před branku a vystřelil svému týmu první vítězství v sérii!
Washington Capitals 3:4PP Columbus Blue Jackets
18. Kuzněcov (Backström, Carlson), 19. Kuzněcov (Backström, Carlson), 46. Smith-Pelly (J. Vrána, Carlson) – 25. Wennberg (Jenner, Vanek), 42. (Vanek (Dubois, Panarin), 56. S. Jones (Panarin, Atkinson), 67. Panarin (Cole, Dubois)

Další pětku nasázel Nashville do branky Colorada i přes to, že se Avs dostali do vedení jako první. Nikita ZADOROV vyslal z pravého kruhu střelu na domácího gólmana. Ten nestačil zareagovat a puk skončil za jeho zády. Ve 24. minutě ale Predators srovnali, když se z pravého křídla prosadil Austin WATSON. Colorado bleskově získalo po teči Blakea COMEAUA vedení zpět, ale ve 47. minutě znovu srovnal po obrovské chybě hostů Craig SMITH. Filip FORSBERG pak začal začal obrat Nashvillu, když se trefil v čase 46:08 a v 53. minutě se prosadil ještě jednou, čímž dostal svůj tým do vedení 4:2. Colton SISSON se pak v 59. minutě zmocnil puku za brankou a okamžitě jej dostal do opuštěné klece Avalanche.
Nashville Predators 5:2 Colorado Avalance
24. Watson (Sissons, Johansen), 29. C. Smith (Johansen), 47. F. Forsberg (Josi, Arvidsson), 53. F. Forsberg, 59. Sissons (Watson) – 7. Zadorov (Rantanen, MacKinnon), 25. Comeau (Söderberg, Nieto)

V posledním dnešním duelu vynulovali Žraloci ze San Jose v Anaheimu domácí Ducks. O první branku se postaral ve 28. minutě Evander KANE, který byl zcela osamocený před brankou a po přihrávce od Pavelskieho neměl problém zakončit a trefit se. Kane dostal puk do sítě Anaheimu i ve 34. minutě, když překonal blafákem GIBSONA. Poslední gól předvedl Brent BURNS, který na modré zachytil vyhozený puk a vyslal střelu, která se zastavila až za brankovou čarou.
Anaheim Ducks 0:3 San Jose Sharks
28. E. Kane (Pavelski, Hertl), 34. E. Kane (Pavelski, Dillon), 36. Burns (Meier)