Favorité bodovali i dnes, série se přesouvají za stavů 2:0!

(foto: nhl.com)

Dnešní noční utkání druhého kola playoff NHL přinesly opět divoké výsledky.

Do prvního duelu proti sobě nastoupil Lightning a Devils. Úvodní branka přišla ve 13. minutě, kdy se po přihrávce PALÁTA trefil do branky New Jersey Brayden POINT, který poslal až neuvěřitelnou střelu za záda KINKAIDA. Devils ale už ve 14. minutě bleskově odpověděli. Puk nahozený SEVERSONEM na gólmana Tampy dorazil Nico HISCHIER z mezikruží. V přesilovce na začátku druhé třetiny se ale dostali opět domácí. KUČEROV naservíroval puk před branku a tam jej do sítě protečoval Alex KILLORN. Necelá minuta stačila na to, aby přidali Lightning další gól. Směr McDONAGHOVY střely od modré lehce pozměnil Tyler JOHNSON, čímž poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Po další minutě a půl ovšem Tampa přidala další branku, druhá třetina je pro hosty noční můrou. Nikita KUČEROV přihrával STAMKOSOVI. Než k němu ale puk vůbec došel, zavezl si ho do vlastní branky VATANEN. Poslední svou branku ve druhé třetině vstřelili domácí v další přesilovce ve 34. minutě. Ve zmatku před brankou našel kotouč Alex KILLORN a připsal si druhou dnešní trefu. Minutu před koncem prostřední periody snížili Devils na 5:2, když se do středního pásma dostal Sami VATANEN a poslal puk přímo za VASILEVSKEHO. V posledních vteřinách 32. minuty se ještě dostalo New Jersey ke snížení na 5:3, o které se postaral Blake COLEMAN, k vyrovnání už ale nedošlo. Největší ranou pro hosty byla bez pochyb druhá třetina, ve které inkasovali hned čtyřikrát. Obrovskou oporou Tampy byl Andrej VASILEVSKIJ, který vytáhl celkem 41 zákroků, a do New Jersey se bude série přesouvat za stavu 2:0 pro Lightning!
Tampa Bay Lightning 5:3 New Jersey Devils
13. B. Point (Palát, McDonagh), 24. Killorn (Kučerov, Stamkos), 25. T. Johnson (McDonagh, B. Point), 27. Kučerov, 34. Killorn (Kučerov, Hedman) – 14. Hischier, 40. Vatanen (A. Greene, Schneider), 52. Coleman (Zajac, J. Moore)

V utkání mezi Nashvillem a Coloradem viděli fanoušci opravdovou přestřelku! Skóre otevřel už ve 3. minutě Gabriel BOURQUE, který se trefil z mezikruží a poslal Colorado do vedení. Na to domácí odpověděli až ve 22. minutě, kdy v závěru přesilovky překonal Kevin FIALA brankáře BERNIERA. Vedení pak Pred získali v čase 32:36, kdy Viktor ARVIDSSON přešel s kotoučem celé hřiště a z pravého kruhu se trefil přesně do sítě. Náskok navýšil ze samostatného úniku Ryan JOHANSEN, který vytáhl bekhendový blafák a upravil skóre na 3:1. Koncem druhé třetiny se podařilo hostům snížit na 2:3 díky Nathanu MacKINNONOVI, jehož střela do protipohybu překvapila domácího gólmana. Ve 48. minutě si ale vzal Nashville svůj dvougólový náskok zpět. Austin WATSON  si po přihrávce od Fialy najel mezi kruhy a našel místo mezi betonem a lapačkou hostujícího brankáře. Přesilovku 5 na 3 využilo Colorado. Od modré vystřelil MacKINNON, puk byl dvakrát tečován a RINNE neměl šanci jej zastavit. Branka byla připsána Gabrielu LANDESKOGOVI. Do opuštěné branky Avalanche za stavu 4:3 se nejprve přes celé hřiště netrefil SUBBAN, Ryan HARTMAN se ale dostal k odraženému puku první a znovu dostal svůj tým do dvoubrankového vedení. Jak důležitá tato trefa byla ukázal v čase 59:34 Alexander KERFOOT, který přidal poslední branku Avs. Nashville tak slaví i druhý bod v sérii a do Colorada pojede za stavu 2:0!
Nashville Predators 5:4 Colorado Avalanche
22. Fiala (Sissons, Turris), 33. Arvidsson, 37. Johansen (Ekholm, P.K. Subban), 48. Watson (Fiala, Bonino), 59. Hartman (P. K. Subban, Ekholm) – 3. G. Bourque (Compher, C. Wilson), 38. MacKinnon (Zadorov), 50. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 60. Kerfoot (Landeskog, Barrie)

Další vysoké vítězství zaznamenali bostonští Bruins v sérii s Maple Leafs z Toronta. Poprvé se v 6.minutě trefil David PASTRŇÁK, který dostal puk do branky kolem ANDERSENOVA pravého betonu. Souboj na hranici brankového prostoru pak vyhrál Jake DeBRUSK, dostal puk do levého dolního rohu a v 10. minutě poslal domácí do vedení 2:0. Další tvrdá rána pro hosty přišla v minutě 13., kdy poslal Kevin MILLER kotouč na střed útočné třetiny, odkud se odrazil od nohy bránícího ZAJACEVA, po čemž zapadl kotouč přímo za záda hostujícího gólmana. A v čase 15:00 už domácí slavili 4. gól, Toronto úplně zaspalo úvodní třetinu. Odražený puk dorazil do sítě bekhendem Rick NASH a navýšil náskok svého týmu. Po siréně oznamující začátek druhé třetiny, jako by se Leafs trochu vzpamatovali. Ve 22. minutě dosáhl snížení na 4:1 Mitchell MARNER, který zakončil kolem levého Raskova betonu. O minutu později ale tečoval David KREJČÍ střelu PASTRŇÁKA hokejkou k přední tyči a opět získal čtyřgólový náskok. Hráči Toronta ale ještě do konce druhé třetiny snížili na 5:2. O to se postaral Tyler BOZAK, který se střelou po ledě trefil do pravého dolního rohu branky. V 53. minutě se znovu prosadil Čech David PASTRŇÁK, jehož střela z úhlu skončila u bližší tyče. Maple Leafs se ale opět ozvali a upravili stav na 6:3, když trefil James VAN RIEMSDYK prázdnou branku. Poslední branku přidali Bruins v 59. minutě. Ale pozor – čepice na led, David PASTRŇÁK dokončuje hattrick! Po přihrávce Brada MARCHANDA si posunul český útočník mezi nohama na bekhend, puk se otřel o beton ANDERSENA, ale dostal se do branky, Boston vítězí 7:3 a do Toronta se série přesune za stavu 2:0 pro Boston.
Boston Bruins 7:3 Toronto Maple Leafs
6. Pastrňák (Krug, Bergeron), 10. DeBrusk (Krug, Bergeron), 13. K. Miller (Pastrňák, Marchand), 15. Rick Nash (Pastrňák, Krug), 24. Krejčí (Pastrňák, Marchand), 53. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 22. Mrner (Hyman), 30. Bozak (Co. Brown, Rielly), 55. J. van Riemsdyk (A. Johnsson, Marner)

Utkání na ledě Anaheimu, kam zavítalo San Jose, přineslo nejméně branek. První ale přišla už po 40 sekundách, kdy se trefil Jakob SILFVERBERG, jehož nahození z dálky hostujícího brankáře zaskočilo a kotouč se zastavil až v brance. V 10. minutě ale hosté srovnali díky Marcusi SÖRENSENOVI, který skóroval doklepnutím nahození spoluhráče DILLONA. O 5 minut později přidali i druhou branku, o kterou se postaral Logan COUTURE. Ten dostal puk do branky bekhendovou kličkou, na kterou už GIBSON betonem nedosáhl. Ve 2. minutě druhé třetiny se hosté prosadili potřetí. Nádhernou akci předvedl Čech Tomáš HERTL! Soupeři prohodil puk mezi nohama, vzal si ho zpátky na hokejku a bekhendem zavěsil pod horní tyč. Poslední gól viděla aréna Honda Center ve 28. minutě, kdy Ducks snížili na 3:2. Do pravého horního rohu zakončil obránce Hampus LINDHOLM, který zápas snížením opravdu zdramatizoval. Žádná další branka už se ale nekonala a Sharks si vydobyli i druhé vítězství! Domů tedy pojedou ve vedení 2:0.
Anaheim Ducks 2:3 San Jose Sharks 1. Silfverberg (H. Lindholm), 28. H. Lindholm (Gretzlaf, Kesler) – 10. Sörensen (Dillon), 15. Couture (Labanc, Pavelski), 22. Hertl (Bødker, Couture)