Jak by vypadala ideální pětka LAS VEGAS?

Každým dnem se blíží samotné oznámení soupisky nově vzniklého týmu NHL, LAS VEGAS GOLDEN KNIGHTS. Vedení klubu má čas do 21. června, tedy do středy, vybrat svůj tým složený z hráču z ostatních klubů. Dvě jména už jsou ale stoprocentně jistá – Reid DUKE a Vadim SHIPACHYOV. Reid Duke se stal vůbec prvním hráčem v této organizaci, když 6. března podepsal tříletý nováčkovský kontrakt. O necelé dva měsíce později se do týmu přidal i třicetiletý Rus Shipachyov. Zatímco druhý jmenovaný má místo v základní sestavě jistě, ten první bude hrát s velkou pravděpodobností v AHL za Chicago Wolves.

Jak bude vypadat zbytek týmu? To ještě nikdo neví, my ale zkusíme poodhalit nejlepší možnou pětici + brankáře, kteří by mohli za Las Vegas v příští sezóně nastoupit.

  • BRANKÁŘ: Marc-André FLEURY, Pittsburgh Penguins

Z dostupných brankářů je právě on ten nejlepší. Už dlouho před rozšiřovacím draftem se o tomto jménu spekulovalo. Musel ale souhlasit s odstraněním klauzule o nevyměnitelnosti ze smlouvy, to taky nakonec učinil před pár dny. Tučňáci tak chrání mladého Murrayho, Fleury zůstavá dostupný. Kvalitních brankářů je k dostupnosti ale více, například Roberto LUONGO, Brian ELLIOTT, Petr MRÁZEK a další…

  • OBRANA: Sami VATANEN, Anaheim Ducks – Matt DUMBA, Minnesota Wild

Hodně mladá zato velmi kvalitní a přesvědčivá obranná dvojice, která by mohla klidně nastupovat hned v zahajovací formaci. Vatanen je asi nejlepší volný bek, navíc je mu stále jen 26, Dumba je dokonce o čtyři roky mladší a už je zralý na TOP4. Další možná varianta: Paul MARTIN, San Jose Sharks – Trevor van RIEMSDYK, Chicago Blackhawks

  • ÚTOK: Brock NELSON, New York Islanders – Jonathan MARCHESSAULT, Florida Panthers – James NEAL, Nashville Predators

Do ideální trojice jsem zařadil univerzála Brocka Nelsona na levé křídlo, jestli si ho Las Vegas vezme, to je věc druhá. Calvin de Haan vypadá také lákavě. Na centra pasuje mladý Marchesseault z Floridy, kde zažil skvělou sezónu, třeba se v LV setká i s Jágrem 🙂 . No a nakonec pravé křídlo od finalistů letošního play-off James Neal. Sice mu již táhne na třicet, ovšem pořád je to jistota na dvacet gólů.

(KH)

Komentáře