Letos v prvním kole 2 Češi, jak to bude příští rok?

Uplynulo pár dní od vstupního draftu NHL 2017, který byl z českého hlediska vcelku úspěšný, rozhodně úspěšnější než ten předešlý. Zatímco v roce 2016 byla vybrána pouze čtveřice Čechů (Hájek, Hronek, Budík, Helt), letos se na draftu objevilo českých hráčů celkem 9! Ano, není to jako v roce 2001, kdy bylo vybráno celkem 31 Čechů v devíti kolech, avšak dá se mluvit o úspěchu.
 
Letos byli dokonce dva hráči vybráni v prvním kole, NEČASE si zvolila z 12.pozice CAROLINA, z 21.místa pak CHYTILA NEW YORK RANGERS. Na dalšího Čecha se čekalo až do čtvrtého kola, kde přišel na řadu první gólman, Petr KVÁČA. Hned za ním následoval Ostap SAFIN, který byl původně řazen do kola prvního. Na draft se ještě dostali Galvas, Vomáčka, Lakatoš, Patera a Bukač.
 
Jak to bude příští rok? Na tuhle otázku ještě úplně nedokážeme odpovědět, nicméně by se mohla na draft dostat podobná skupinka českých hokejistů. Aktuálně má šanci 12 hráčů, ale už teď se dá počítat s tím, že finální číslo bude menší, tak jako každý rok. Největší potenciální nadějí na první kola je odchovanec Pardubic, Filip ZADINA. Sedmnáctiletý útočník bodově táhl osmnáctku na mistrovství světa, zahrál si i za dvacítku. S velkou pravděpodobností se stane stálicí v sestavě Pardubic, se kterými zachránil účast v české extralize. Druhý český muž, který se popere o přední pozice na draftu je chomutovský Jakub LAUKO. Ten je narozdíl od Zadiny narozen v roce 2000, avšak na mistrovství se ještě nepodíval. To ho zřejmě čeká až tuto sezónu, kterou by měl odehrát v „A“ týmu Chomutova.
 
Další aspiranti na draft 2018: Kryštof Hrabík, Martin Kaut, Tomáš Koblížek, Jáchym Kondelík, Filip Král, Michal Kvasnica, Zack Malík, Jakub Škarek, Libor Zábranský. Seznam není finální, o post mezi 217 nejlepších mladíků se může poprat kdokoliv!
(foto: hokej.cz) (KH)
Komentáře