Parádní zpráva pro nároďák, přijede Jaškin!

(foto: youtube.com)

Skvělé! Dmitrij JAŠKIN posílí národní tým na mistrovství světa v Dánsku! Dnes přislíbil účast trenéru Jandačovi a k týmu se připojí v pondělí na srazu v Pardubicích. Realizační tým má zájem i Jaškinového spoluhráče, Vladimíra SOBOTKU, nad jeho příletem stále visí otazník. FROLÍK nepřijede, forvard St.Louis je třetí zámořskou posilou po CHYTILOVI a CHLAPÍKOVI.

Pro českého útočníka to může být vůbec první seniorský světový šampionát, doposud se představil jen na dvou juniorských a jednom pro osmnáctileté. Byl také součástí týmu na Světovém poháru v Kanadě, kde si za tři zápasy nepřipsal žádný bod.

Současný hráč St. Louis debutoval v nejlepší hokejové lize světa v dubnu roku 2013, do té doby hrál v quebecké juniorce za Moncton Wildcats. V ní si držel zápis takřka dvou bodů na zápas a i to ho vyhouplo až do NHL. Postupně se do týmu zapracovával víc a víc a sezóna 2016/17 byla pro něj vůbec první, kde se ani jednou nepodíval na farmu do Wolves.

Letos se mu s Blues nepodařilo postoupit do bojů o Stanley Cup, a rozhodl se tak posílit český národní tým i přesto, že v létě bude muset zařizovat novou smlouvu. V této sezóně posbíral v 76 zápasech 17 bodů za 6 gólů a 11 asistencí.

Komentáře