Pittsburgh rozdrtil Flyers, Vegas si připisuje první vítězství v playoff!

(foto: nhl.com)

Dnes v noci odstartovalo první kolo bojů o Stanleyho Pohár. Ve třech utkáních se střetl Pittsburgh s Philadelphií, Winnipeg s Minnesotou a Vegas s Los Angeles.

První duel se odehrál na ledě Penguins kde byli hosté doslova roztrháni na kusy. Už v první třetině inkasovali Flyers během 11 minut a 31 sekund hned třikrát a domácí se chopili vedení. První se ve 3. minutě prosadil Bryan RUST, který trefil horní růžek pukem, který pár sekund před tím vyrazil ELLIOT mezi kruhy. V čase 10:07 pak přesně tečoval Carl HAGELIN střelu vyslanou Hörnqvistem a 15. minutě navýšil ze samostatného úniku bekhendem Jevgenij MALKIN. Pár minut před polovinou utkání Pens využili přesilovou hru. Jake GUENTZEL tečoval nahození Bassara a o minutu později znovu navýšil Sidney CROSBY, po čemž do branky Flyers naskočil Petr MRÁZEK, ani to už ale hosty nespasilo. Crosby se trefil i ve 48. a 51. minutě, čímž zkompletoval hattrick a stal se první hvězdou utkání. Domácí se tak ujímají dost jasným výsledkem vedení v sérii.
Pittsburgh Penguins 7:0 Philadelphia Flyers
3. Rust (Letang, Guentzel), 11. Hagelin (Hörnqvist, Sheahan), 15. Malkin (Haqelin), 28. Guentzel (Brassard, Sheary), 30. Crosby (Dmoulin, Guentzel), 48. Crosby (J. Schultz, Guentzel) 51. Crosby (Dmoulin)

V zápase mezi Winnipegem a Minnesotou se první branky dočkali fanoušci až ve 38. minutě. Tehdy využili Jets přesilovku, když našel Blake WHEELER úplně volného Marka SCHEIFELEHO. Ten dostal puk za záda hostujícího gólmana a poslal svůj tým do vedení. Minnesota se ale nenechala, hned na začátku další třetiny vyrovnal Matt CULLEN a o dvě minuty později vystřelil vedení Zach PARISE, který se prosadil z přečíslení 2 na 1 s Gralundem po boku. Po další minutě ale Patrik LAINE vybojoval ve středním pásmu kotouč a z vrcholku kruhů propálil DUBNYKA. O svém vítězství rozhodl Winnipeg v 53. minutě, kdy zamířila parádní dělovka Joea MORROWA přímo mezi betony hostujícího brankáře.
Winnipeg Jets 3:2 Minnesota Wild
38. Scheifele (Wheeler, Byufuglien), 45. Laine (Stastny), Morrow (Ehlers) – 42. Cullen (Greenway, Prosser), 44. Parise (Mikael Granlund, M. Koivu)

Fotbalový výsledek se zrodil na ledě nováčka z Vegas, který porazil Krále z Los Angeles. O jediný gól se postaral už ve 4.minutě Shea THEODORE, který překonal vše, co mu stálo v cestě a postaral se o historicky první gól Golden Knights v playoff NHL! Rytíři si pak v napínavém duelu vedení udrželi a zvítězili 1:0.

Vegas Golden Knights 1:0 Los Angeles Kings