Pohádka bratří Sedinů!

(foto: trandsmap.com)

Kdo píše tyto životní scénáře, musí být borec. Daniel SEDIN dává rozhodující gól v prodloužení posledního domácího zápasu kariéry obou, po přihrávce svého bratra Henrika SEDINA. Tak takhle to dnes ráno vypadalo na ledě Rogers Arény v kanadském Vancouveru. Canucks porazili Coyotes 4:3 po prodloužení. Po vítězné trefě jednoho z bratrů okamžitě naskákali hráči na led a začali se objímat ve velkém klubíčku a skákat po sobě, jako kdyby vyhráli Stanley Cup. Po zaznění sirény ohlašující vstřelenou branku, začali diváci mohutně aplaudovat ve stoje a pokračovali ještě dlouho poté. Tohle byl jejich večer, jejich zápas a vyšlo jim to parádně.

Mimochodem vítězný gól padl v čase 2:33 overtimu a probíhal asi takto: EDLER číslo 23 nahrává H.SEDINOVI 33, ten posílá kotouč svému bratrovi DANIELOVI 22 a ten propálí vše, co před ním stojí. Praštilo vás něco do očí? Tak to bude zřejmě ta neuvěřitelná souhra čísel, zkrátka jako by to někdo ušil rodákům Ornskoldsviku přímo na míru. Mistři světa z roku 2013 si také vylepšili některé statistiky. DANIEL vyrovnal v počtu vstřelených gólů v prodloužení na třetím místě Patrika ELIÁŠE, který měl 16 zásahů a HENRIK se osamostatnil na prvním místě v počtu přihrávek v nastaveném čase a to s počtem 23.

I když kosatky mají před sebou ještě poslední utkání ročníku a my nevíme jestli přidají SedinTwins ještě nějaké body, přesto si zrekapitulujeme jejich statistiky. Daniel SEDIN, 1304 ZÁPASŮ a nádherných 1039 BODŮ (391+648). Henrik SEDIN, 1328 ZÁPASŮ a úžasných 1068 BODŮ (240+828). Jedna éra končí, druhá začíná. Ve Vancouveru musí najít nové opory a budoucí legendy. Podaří se tuto roli převzít v příštím ročníku mladíkům jako je VIRTANEN či BOESER? Necháme se překvapit, každopádně švédská dvojčata SEDINOVI budou navždy zapsána v historii NHL.