První zápas českých a slovenských hokejistů na letošním mistrovství světa je u konce!

Duel rivalů byl po celou dobu utkání obrovské drama, nakonec se ale z vítězství radují hokejisté Česka! Skóre otevřel v 8. minutě, jen 4 sekundy po začátku slovenské přesilovky, Michal KRIŠTOF, který tečoval SEKEROVU střelu od modré. Prvním střelcem českého týmu se stal Dominik KUBALÍK. Ten srovnal ve 22. minutě, kdy dostal přihrávku před branku a bekhendovou kličkou překonal ČILIAKA. Jen 5 minut po českém vyrovnání ale Slováci znovu odskočili na rozdíl jednoho gólu. Zápěstím nahodil kotouč na branku kapitán Andrej SEKERA a díky FRANCOUZOVU špatnému výhledu vrátil Slovensku vedení zpět. Svěřenci Craiga RAMSEYHO už se mohli radovat z tříbodové výhry a vítězného vstupu do turnaje, tuhle možnost ale odmítl Martin NEČAS, který pouhých 9 sekund před poslední sirénou propálil Slovenského brankáře mezi rukou a tělem, srovnal stav utkání a vrátil českému týmu chuť do života! Za stavu 2:2 se přesunul zápas do prodloužení. Bonusový bod nakonec získal tým Josefa JANDAČE díky přesné trefě Dimitrije JAŠKINA, který dostal bekhendem kotouč do branky přes natahujícího se Čiliaka. Do turnaje tak čeští hokejisté vstoupili dvoubodovým vítězstvím a již zítra vyzvou Švédy. Jak jste s dnešním výkonem hráčů spokojení?

(Autor: Sára Orságová)