REPREZENTACE U20: Dvacítka i napodruhé zdolala ŠVÝCARY!


Junioři čelili houževnatým Švýcarům podruhé ve dvou dnech a oba zápasy zvládli. Po první výhře 4:1 dokázali porazit hráče helvétského kříže ve druhém přátelském utkání 3:1. Za výhrou stálo mnoho bojovnosti a úsilí, avšak Češi až příliš často seděli na trestné lavici, což kritizoval i kouč Pešán. Nutno říct, že stejně tak Švýcaři se často provinili zbytečnými fauly a snažili se českou dvacítku vyprovokovat.
Do vedení dostal český výběr nyní již hráč losů z Halifaxu Filip ZADINA, který ve vlastním oslabení vystihl záměr švýcarských obránců a tváří v tvář Wüthrichovi uspěl, když mu zasunul puk v krátké kličce mezi betony. Soupeř ještě v téže přesilovce dokázal srovnat stav utkání, z dorážky se prosadil Leuenberger. Ve 32. minutě díky své rychlosti překonal Ondřej MACHALA švýcarského obránce a stejně tak v úniku i brankáře. Do prázdné brány poté korunoval výsledek na konečných 3:1 Marek ZACHAR, pro kterého to byla už třetí branka v tomto dvojzápase.

Branky a nahrávky: 12. Zadina, 32. Machala (Mikyska), 60. Zachar (Chytil, Michnáč) – 13. Leuenberger (Oehen, Geisser)

Česko: Brízgala (Kořenář) – Doudera, Vála, Kvasnička „A“, Sirotka „C“, Mikyska, Král, Hrdinka, Kachyňa – Reichel, Zadina, Havránek, Chytil, Kaut, Michnáč, Kodýtek, Safin, Kurovský, Helt, Machala, Zachar „A“.
Švýcarsko: Wüthrich P. (Meier) – Geisser, Wüthrich D., Stadler „A“, Riva, Le Coultre, Matewa, Brantschen, Öjdemark –
Eggenberger „C“, Maillard, Miranda „A“, Kurashev, Sigrist, Müller, Heim, Jäger, Rüegsegger, Volejnicek, Leuenberger, Oehen.

Komentáře