Seriál týmů ZOH: KOREA

Dnes vám přinášíme prvního účastníka zimních olympijských her 2018. Začínáme domácím týmem, každý den zde rozebereme jednoho zástupce hokejového turnaje a pokusíme se odhadnout jeho šance.

Největšími úspěchy hokejistů Jižní Koreje je postup do elitní skupiny MS 2018, který si zajistili 2. místem na MS 1.A třídy v roce 2017. Poté samozřejmě účast na ZOH 2018. V letošní sezóně se utkala hned s 5 českými kluby, ze kterých dokázala porazit pouze Spartu. Účastnila se také prestižního Channel One Cupu, kde sehrála utkání s těžkými vahami – Kanadou, Finskem a Švédskem. Podle očekávání všechna prohrála. Nyní má nelichotivou bilanci 11 prohraných duelů v řadě.

Na olympijský turnaj byla nominována tato sestava:

Brankáři: Matthew Dalton, Pak Kje-hun, Pak Song-če
Obránci: Alex Plante, Eric Regan, Kim Won-čon, I Ton-ko, O Hjon-ho, So Jong-čon, Bryan Young, Čo Hong-kon
Útočníci: Kim Ki-song, Kim Sang-uk, Kim Won-čong, Pak U-sang, Šin Sang-u, Čo Min-ho, Brock Radunske, Šin Sang-hun, Pak Čin-kjo, An Čin-hi, Čon Čong-u, Michael Swift, Michael Testwuide, I Jong-čon

Předpověď týmu MH: Jižní Korea je řazena mezi outsidery. Na druhou stranu jí tato pozice může vyhovovat. Nemají co ztratit a můžou jenom získat, k tomu mají výhodu domácího prostředí. Můžou být černým koněm turnaje.

(JM)

Komentáře