Seriál týmů ZOH: SLOVINSKO

Další tým, který bude bojovat na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu, je Slovinsko. Před čtyřmi lety se Slovinci dokázali na ZOH 2014 v ruském Soči probojovat do čtvrtfinále, kde je Švédi poslali domů po prohře 5:0. Na MS 2017 Slovinci předvedli hrůzostrašný výkon, kdy nedokázali porazit žádného z týmů a propadli se tak z elitní skupiny mistrovství světa do A skupiny 1. divize. Budou tedy jediným týmem na OH, který není účastníkem elitní kategorie mistrovství světa. Ve skupině budou čelit USA, Rusku a Slovensku. Do sestavy byl nominován pouze jediný hráč ELH, Blaž GREGORC, který působí v týmu Mountfield HK. Z WSM Ligy byli nominováni KOVAČEVIČ a PODLIPNIK, kteří působí v Karlových Varech, PAVLIN z Českých Budějovic a REPE z Kladna.
Kompletní nominovaná sestava :
Brankáři: Luka Gračnar, Gašper Krošelj, Matija Pintarič.
Obránci: Sabahudin Kovačevič, Matic Podlipnik, Blaž Gregorc, Aleš Kranjc, Žiga Pavlin, Jurij Repe, Mitja Robar, Luka Vidmar.
Útočníci: Boštjan Goličič, David Rodman, Andrej Hebar, Žiga Jeglič, Anže Kuralt, Jan Muršak, Aleš Mušič, Ken Ograjenšek, Žiga Pance, Marcel Rodman, Robert Sabolič, Rok Tičar, Jan Urbas, Miha Verlič.

Předpověď týmu MH: Jejich šance se dost podobají těm korejským. Nemají opět co ztratit a můžou pouze získat. Pokud někdo ze soupeřů nebude mít svůj den, může klidně nastat překvapení.

(LB)

Komentáře