SOUBOJ RIVALŮ, WASHINGTON PROTI PITTSBURGHU!

(foto: nhl.com)

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

Souboj těchto dvou týmů v playoff není žádnou novinkou. Ve vyřazovacích bojích se střetli již jedenáctkrát, z toho desekrát se radovali Penguins! Tahle statistika fanoušky Capitals a celý kádr poněkud frustruje.

Capitals v osmifinále přešli přes Columbus Blue Jackets poměrem 4-2 na zápasy i přesto, že po dvou zápasech prohrávali 0-2 v sérii. Washington se však semknul a vyhrál všechny čtyři zápasy v řadě! Jejich cesta za svým prvním Stanley Cupem pokračuje!
Penguins museli čelit Philadelphii, kterou porazili stejným skórem jako Caps, 4-2 na zápasy. Poslední zápas v sérii vyhráli vysoko 5:8!

Série mezi těmito týmy již probíhá a je vyrovnaná 2-2 na zápasy! První zápas na ledě Capitals vyhráli Pens, když otočili vývoj zápasu z 2:0 na 2:3 během 4 minut a 50 sekund! Druhý zápas taktéž ve Washingtonu, si Capitals již pohlídali a zvítězili 4:1! Série se tak přesunula na půdu Pittsburghu. Ve třetím zápase se mohli radovat znovu Caps, kteří otočili ve 3. třetině stav zápasu a poprvé tak ve čtvrtfinále vedli! Ve čtvrtém utkání však Penguins stav série srovnali po vítězství 3:1 před svými fanoušky.

Co se týká produktivity Pittsburghu, vládne jí Jake GUENTZEL (PIT), který má na kontě 21 bodů (10+11) a je tak zatím nejproduktivnějším hráčem letošního playoff. Jedničkou v bráně je gólman Matt MURRAY, který za svoje záda pustil v letošním playoff v průměru 2.33 branek na zápas s přibližně 90% úspěšností zákroků.
Za Capitals je to pak Alexandr OVEČKIN (WSH) s 13. body (8+5)! V katedře Washingtonu pak stojí Braden HOLTBY, který má statistiku 2,07 branek na zápas s 92.4% úspěšností zákroků.

Další zápas se hraje 6.5. v 1:00 našeho času na ledě Washingtonu! Nezapomeňte se tak dívat, jelikož tohle je nejdůležitější zápas v sérii!