V premiérovém utkání na MS česká reprezentace podlehla Kanadě!

Češi vstoupili do utkání s favorizovanou Kanadu velmi aktivně, ale do vedení se dostal po chybě české obrany hráči ze Severní Ameriky. Skórujícím hráčem byl na začátku sedmé minuty Ryan O’REILLY. V 10. minutě utkání mohli diváci vidět strkanici mezi spoluhráči z Philadelphie – Radkem GUDASEM a Claudem GIROUXEM. Při hře 4 na 4 předvedl Petr MRÁZEK fantastický zákrok po střele Braydena POINTA, o chvíli později měl na druhé straně slibnou příležitost Michal ŘEPÍK. Po postupném vyloučení Nathana MacKINNONA  a Mika MATHESONA měli čeští hokejisté dvě přesilovky v rychlém sledu, 20 sekund hráli dokonce 5 na 3. Ale ani jednu početní výhodu nevyužili, byť Jan RUTTA ke gólu nebyl daleko. Trefil tyč. Devatenáct sekund před koncem první části byl za hákování vyloučen Michal KEMPNÝ.

A Kanada jeho faul potrestala už po 55 sekundách druhé části! Obránce Mike MATHESON vypálil tvrdou střelu od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Češi ale dál bojovali. Do slibné příležitosti se dostal po přihrávce kapitán Jakub VORÁČEK, ale netrefil bránu. I Kanaďanům se podařilo trefit tyč, smolařem byl Matt DUCHENE. Brzy po zvládnutém oslabení se do stoprocentní příležitosti dostal Jan KOVÁŘ, ale minul téměř odkrytou bránu Calvina PICKARDA. Těsně před koncem druhé třetiny spálil slibnou šanci Petr VRÁNA.

Ve 43. minutě předvedl sólo přes celé hřiště obránce Radim ŠIMEK, ale v zakončení mu zabránil faul Joshe MORRYSSEHO. Gól bojujícího českého výběru přinesla až další přesilovka, když na trestné lavici seděl Alex KILLORN. Nejprve slibnou šanci nevyužil David PASTRŇÁK, ale o několik sekund později se Češi radovali po brance Lukáše RADILA, jenž tak zaznamenal první gól české reprezentace na turnaji. Radost ale netrvala dlouho. Uběhly sotva dvě minuty a Kanaďané po trefě Tysona BARRIEHO znovu vedli o dvě branky. V poslední minutě utkání ještě skóroval do opuštěné branky Petra MRÁZKA útočník Jeff SKINNER a uzavřel tak výsledek zápasu na končených 4:1 pro Kanadu.

Branky a nahrávky: 53. Radil (Jan Kovář, Voráček) – 7. R. O’Reilly (Scheifele, Barrie), 21. Matheson (Skinner, Giroux), 55. Barrie (Konecny), 60. Skinner