VÝSLEDKY ELH: ŠKODA ZDOLALA PIRÁTY, KOMETA PODLEHLA BOLESLAVI!

HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

První třetina nepřinesla moc šancí, až ve 14. minutě se prosadil Michal VONDRKA, jehož střelu museli zkoumat rozhodčí na videu. Druhá třetina patřila domácí Plzni, která dokázala v přesilových hrách dvakrát skórovat. Poslední třetinu otevřela ve 43. minutě střela Dominika KUBALÍKA, který byl vyhlášen spolu s Markem TOMICOU nejlepším hráčem dnešního utkání. Pět minut po Dominikovi skóroval i SVOBODA a domácí Plzeň si tak za vítězství 4:1 nad Chomutovem připisuje tři body.

Branky a asistence: 25. Indrák (Lev), 38. Kubalík (Indrák), 43. Kubalík (Kracík), 48. Svoboda (Hrnka) – 14. Tomica; Diváci: 5 758

________________________________________________________________________________

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)

V první třetině svými čtyřmi vstřelenými góly jasně zazářili hosté. Litvínov zpočátku vypadal, že je ve velmi dobré formě, přesto to byl Třinec, kdo se díky střele v osmé minutě dostal do vedení. Následně vstřelil gól opět třinecký hráč, Jakub PETRUŽÁLEK a z nařízeného trestného střílení se prosadil i Martin ADAMSKÝ. První třetinu zakončil střelou od modré čáry Milan DOUDERA a domácí Litvínov tak z ledu neodcházel s úsměvem na rtech. Po přestávce se domácí vrátili na led v silné formě, ale ani jejich velká snaha v této třetině nepřinesla žádný gól domácím ani hostům. Domácím se poštěstilo až v dvaapadesáté minutě, kdy se svou střelou po rychlé výměně předvedl Lukáš VÁLKA. Ani to ale domácím výhru nepřineslo a tři body odjíždí do Třince.

Branky a asistence: 52. Válek (Hübl, Lukeš) – 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský, 18. Doudera (Hrňa); Diváci: 4 320

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Dnešní utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem nenabídla moc velkou podívanou. Šance se naskytly oběma stranám, ale radosti z gólu se domácí fanoušci dočkali až v poslední třetině, kdy se ve pětačtyřicáté minutě prosadil Lukáš ŽEJDL za asistence Jakuba KLEPIŠE.

Branky a asistence: 45. Žejdl (Klepiš); Diváci: 3 650

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 2:3 SN (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Po první dvacetiminutovce byli ve vedení domácí Pardubice, když v deváté minutě využil přesilovku Lukáš NAHODIL. Díky střele Romana VLACHA  se podařilo hostům ve druhé třetině vyrovnat stav na 1:1. Napínavá byla i poslední třetina dnešního utkání, ve které se prosadily oba týmy a ani prodloužení dnešní výsledek nepřineslo a došlo na nájezdy, ve kterých jako poslední proměnil samostatný nájezd Petr STRAPÁČ a rozhodl o výsledku dnešního utkání. Vítězem dnešního souboje se stala Olomouc.

Branky a asistence: 9. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 53. Sýkora (Redenbach) – 35. Vlach (Strapáč), 53. Herman, 65. Strapáč; Diváci: 7 315

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

V první dvacetiminutovce byl k vidění pouze jeden gól, o který se postaral kapitán domácího týmu, Václav SKUHRAVÝ. Ve druhé třetině padly rovnou tři branky, z toho dvakrát slavili domácí fanoušci. Hosté se radovali jen jednou a to po střele Martina PLÁŇKA. V čtyřiapadesáté minutě se podařilo hostům snížit na jednobrankový rozdíl a konec poslední třetiny byl velmi napínavý. I přes veškerou snahu hostů nakonec zvítězila domácí Energie.

Branky a asistence: 12. Skuhravý (Kindl, Vachovec), 26. Kindl (Sičák), 35. Skuhravý (Harant, Kindl) – 29. Pláněk, 54. Dragoun (Gregorc, Dietz); Diváci: 2 364

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 4:3 SN (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

První třetině otevřela přihrávka Jaroslava HLINKY na Michala ŘEPÍKA, který střelil kotouč pod betony WILLA. Domácí se tak po první třetině dostali do vedení. Prostřední dvacetiminutovka byla plná krásných akcí a přinesla rovnou tři góly. Ze dvou se radovali hosté, kterým se podařilo srovnat na 2:2. V poslední třetině skóroval liberecký Petr JELÍNEK, vzápětí ale vyrovnal domácí Petr KUMSTÁT a diváky tak čekaly nájezdy, ve kterých po přesné střele Petra Vrány a domácí fanoušci se tak mohli radovat ze tří bodů, které zůstávají doma.

Branky a asistence: 6. Řepík (Hlinka, Eminger), 25. Deveaux (Hlinka, Vrána), 58. Kumstát (Mikuš), 63. Gernát – 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. Jelínek; Diváci: 8 566