Winnipeg ve druhém kole, Philadelphia a Colorado se stále drží ve hře!

(foto: nhl.com)

Dnes v noci se odehrály další zápasy playoff NHL, tentokrát na ledě Penguins, Jets a Predators.

Do prvního duelu proti sobě nastoupili Pittsburgh a Philadelphia. Domácím stačila už jen pouhá výhra pro vyřazení soupeře a postupu do dalšího kola, český gólman Michal NEUVIRTH ale do své branky pustil pouze dva góly a Flyers snížili vedení Pens v sérii na 3:2. Vedení se hráči v oranžovém ujali dvě a půl minuty před koncem úvodní třetiny, kdy za brankou vybojoval FILPPULA kotouč, poslal ho Jakubu VORÁČKOVI, který přihrál na Clauda GIROUXE. Ten nečekal a střelou o tyč dostal kotouč do sítě. Ve 32. minutě pak inkasoval i Neuvirth. Ryan RUST rychle objel branku a i přes to, že Michal tyč hlídal, zůstalo pro kotouč místo a bylo srovnáno. O necelých 5 minut později se povedlo Pens dokonce otočit díky přesné střele Jakea GUENTZELA mezi Neuvirthovy betony. Flyers se ale nenechali a už v čase 38:15 dorovnali na 2:2. LEHTARÄHO střela z levé strany byla vyražena MURRAYEM, Valtteri FILIPPULA se chytil příležitosti a na druhý pokus dorazil puk až do branky. V samotném závěru utkání, když už zbývala jen minuta do závěrečné sirény, vystřelil od modré Sean COUTURIER a trefil se přesně do míst, kde už byl Murray bez šance. V čase 59:43 pak Matt READ dovezl puk ze středního pásma a jeho střela dneska naposledy rozvlnila síť opuštěné branky Tučňáků. Philadelphia tak v dnešním duelu zvítězila 2:4 a ubránila se konci ve vyřazovacích bojích.

Pittsburgh Penguins 2:4 Philadelphia Flyers (série 3:2)
32. Rust (Sheahan, Bassard), 37. Guentzel (Crosby, Simon) – 18. Giroux (Voráček, Filppula), 39. Filppula (Lehterä), 59. Couturier (Simmonds), 60. Read (Filppula)

V souboji Winnipegu a Minnesoty skončila po vysoké prohře hráčům Wild sezóna. Jets se chopili vedení už po 31 sekundách, kdy z pravého kruhu našel cestu do branky Jacob TROUBA! V 6. minutě tečoval Bryan LITTLE střelu BYFUGLIENA. Teč naprosto změnila původní směr kotouče a DUBNYK zůstal úplně bezbranný. Ve 12. minutě si kotouč vybojoval Brandon TANEV. Dostal se do útočné třetiny a přes bránícího hráče Minnesoty vystřelil od modré čáry. Trefil se přesně a vybojoval tříbrankové vedení pro svůj tým. Pro Wild ale po 49 sekundách přišla další tvrdá rána. Byfuglien vystřelil od modré a jeho střelu protečoval za záda Dubnyka Joel ARMIA, stojící ve správný čas na správném místě. Naposled se pak Jets trefili ve 41. minutě, když využil Mark SCHEIFFE přesilovou hru. Dostal mezi kruhy perfektní přihrávku od STASTNYHO a střelou z první udal konečný stav 5:0. Winnipeg tak postupuje do druhého kola playoff a čeká na vítěze série Predators s Avalanche!

Winnipeg Jets 5:0 Minnesota Wild (série 4:1)
1. Trouba (Scheife, Connor), 6. Little (Byfuglien, Stastny), 12. B. Tanev, 12. Armia (Byfuglien, Copp), 41. Scheife (Stastny, Wheeler)

Colorado odehrálo duel na ledě Nashvillu, po 60 minutách zvítězilo 1:2 a pozměnilo stav série na 3:2, přitom už dnes mohlo být vyřazeno! Na první branku diváci v Bridgestone Aréně čekali až do 51. minuty. To vyrazil HAMMOND střelu EKHOLMA před sebe a vyražený puk trefil nohu dojíždějícího Nicka BONINA. Gól původně nebyl uznán, rozhodčí si ale celou situaci ještě ověřili na videozáznamu a nakonec branku uznali. V 56. minutě upadl na RINNEHO Ryan ELLIS. Gabrielu LANDESKOGOVI přihrál před zcela prázdnou branku MacKINNON a kapitán hostujícího celku bez problémů srovnal. V 59. minutě pak dorazil puk Sven ANDRIGHETTO a vystřelil Coloradu vítězství 1:2! Colorado bylo před zápasem jen krok od vyřazení, dnes ale snížilo na 3:2 a drží se ve hře.
Nashville Predators 1:2 Colorado Avalanche (série 3:2)
51. Bonino (Ekholm, Watson) – 56. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 59. Andrighettp (Compher, Barrie)