ZADINA bude útočit na druhé místo, dalších pět Čechů v prvních dvou kolech!

To, že Filip ZADINA bude draftovaný v první desítce, už nikoho nepřekvapí, možná ani ne to, že v první v pětce, nicméně poslední prognózy od uznávaného Central Scouting naznačují ještě slibnější výsledek! A to nejen pro osmnáctiletého odchovance Pardubic, nýbrž pro celý český hokej.

Snad jedinou „nevýhodou“ tohoto skautingu je ta, že nabízí hráče roztříděné do dvou oblastí (Severní Amerika, zbytek světa) a nemůžeme tak určit přesný odhad na celkovém draftu. Nicméně i tak se dá očekávat, že letošní červnová sešlost talentů v Dallasu bude mít výraznou českou stopu. Hned 11 jich najdeme v TOP50 v evropském odhadu, v tom severoamerickém 7 v první devadesátce.

Jasnou českou jedničkou na draftu bude Filip ZADINA. Měl by se stát prvním draftovaným Čechem v TOP5 od roku 2000, kdy byl ze 4. místa vybrán Rostislav Klesla. Severoamerický průzkum ho zařadil na druhé místo za Andreje SVEČNIKOVA, jehož pozice je ovšem rovněž nejistá. To také prohlásil další z favoritů, Brady TKACHUK: „Rasmus Dahlin se pravděpodobně stane jedničkou, ale druhá pozice zatím visí ve vzduchu a to mezi Svečnikovem, Zadinou a mnou.“

To avšak zapomněl na ještě jednoho švédského defenzivního talenta, jímž je Adam BOQVIST. On se rovněž zapojí do jízdy o druhé místo, tak totiž mluví všichni experti.

Ve výběru hráčů hrající za Atlantikem bychom další české hráče nehledali dlouho, Jáchym Kondelík bude útočit na celkové druhé kolo (27. pozice v NA), 52., respektive 53. si zasloužili svými výkony Filip KRÁL a Radim ŠALDA. (Dále pak 80. Kristian REICHEL, 84. Albert MICHNÁČ, 87. Matěj PEKAŘ, 110. Libor ZÁBRANSKÝ, nespecifikován Zack MALÍK)

Silní v Evropě

Dostat se na draft mezi silnou kanadsko-americkou konkurencí z Evropy je velice těžký úkol, avšak letos by to mohlo vyjít ve větším měřítku. V první padesátce evropského skautingu najdeme hned 11 tuzemských hráčů, 4 z toho ve druhé desítce! Skvělými výkony na sebe upoutal pozornost Martin KAUT a umístil se na 11. příčce. Jana JENÍKA najdeme o dvě příčky dál, těsně v závěsu se nachází Kryštof HRABÍK s Jakubem LAUKEM. Michal Kvasnice je 34., hned 6 hráčů máme v páté desítce.

ŠKAREK vévodí evropským gólmanům

Ačkoliv se mnozí skauti shodli na tom, že jihlavský brankář nedokázal naplno ukázat na juniorském mistrovství světa svůj potenciál, i nadále mu věří. Pasovali ho na první místo v tabulce evropských talentů pod maskou, na bronzovou příčku napsali Lukáše DOSTÁLA. Mezi nejlepších 15 se rovněž dostali DVOŘÁK s PAVLÁTEM.

A takto umístil české hráče do celkové elitní stovky draftu server Future Considerations:

(KH)

Komentáře