ZÍTRA V NOCI STARTUJE SÉRIE MEZI WASHINGTONEM A COLUMBUSEM!


(foto: nhl.com)

Další série playoff NHL se odehraje zítra v noci, a to mezi Washingtonem a Columbusem!

Capitals postoupili do osmifinále ze třetího místa Východní konference s bilancí 49-26-7. Povedlo se jim také potřetí za sebou vyhrát Metropolní divizi! Columbus se do vyřazovacích bojů naopak dostal těsně ze sedmého místa Východní konference s trochu horší bilancí 45-30-7. Tomuto týmu dýchala na záda Florida Panthers, která skončila bod za Columbusem a umístila se tak na devátém místě, do playoff však nepostoupila.

Co se týče vzájemných zápasů mezi těmito celky, je na tom Washington lépe, když dokázal nad Blue Jackets vyhrát čtyři z pěti posledních utkání. Všechny zápasy byly ovšem s těsným výsledkem a s velkým množstvím gólů, což naznačuje, že půjde o velice zajímavou sérii!

Mezi nejlepšího střelce Washingtonu můžeme bez pochyb určit Alexandera OVECHKINA, který v základní části nastřílel 49 branek a posbíral 38 asistencí! Stal se tak hráčem s nejvíce brankami v základní části, celkově mu patří 11. místo v tabulce střelců. Tento ruský kanonýr je tak obrovským nebezpečím a velkým tahounem Capitals.
V kádru Columbusu je velkou oporou hráč Artemi PANARIN, který nastřílel 27 gólů a připsal si 55 asistencí. Jeho první sezóna za Blue Jackets tak dopadne nejlépe, jak si jen mohl přát. Na tohoto šestadvacetiletého borce si tak výběr Barryho Trotze musí dát velký pozor!

V prvním duelu těchto klubů nastoupí do branky Capitals Phillip GRUBAUER, který svým dobrým závěrem základní části přesvědčil trenéra a dostal tak šanci ve vyřazovacích bojích před kolísavými výkony Bradena HOLTBYHO. Tento gólman tak bude mít tu čest chytat ve svém druhém zápase playoff v životě.
Za Columbus se do branky postaví Sergei BOBROVSKY, který působí v tomto klubu již od sezóny 12/13 a je jistě jednou z největších opor týmu. V minulosti BOBROVSKY nastoupil do 18. zápasů playoff.

V sérii je mírným favoritem Washington, avšak Columbus jim jistě nic nedá zadarmo! První utkání se odehraje zítra v 1:30 hodin našeho času na ledě Capital One Arény!

Komentáře