#1 Co zajímavého přinesly statistiky z TELH?

(foto: Twitter – Milujeme hokej)

Do startu extraligy zbývá ještě 71 dní. Pojďme si čekání na nový ročník zkrátit a podívejme se na zajímavosti, které nám přinesly statistiky ze základní části z naší nejvyšší hokejové soutěže ze sezóny 2018/2019. Tento článek je zaměřen na PŘESILOVÉ HRY TÝMŮ. Nenajde v něm pouze základní statistiky jako je procentuální využití, ale třeba i úspěšnost střel a spoustu dalšího.

Nejvíce gólů v přesilové hře nasázel do branek soupeřů Liberec, a to 51. Druzí v této statistice byli plzeňští hokejisté, z jejichž hokejek se ujalo 46 pokusů. Třetí Oceláři si zapsali pouze o čtyři přesné trefy méně než hráči ze západu Čech. Nejméně branek v přesilové výhodě zaznamenaly Pardubice, ty jich využily pouze 26, což je skoro o polovinu méně než u Bílých Tygrů.

Vicemistr loňského ročníku si zahrál nejvíce přesilovek ze všech týmů TELH, k dispozici jich měl 234, o dvě méně jich bylo přiděleno Západočechům – Karlovým Varům a Plzni. Naopak nejméně se faulovalo na pražskou Spartu, té rozhodčí udělili jen 191 výhod.

Nyní se zaměříme na procentuální využití. Vzhledem k předchozím statistikám vás asi nepřekvapí, že největší úspěšností se může chlubit Liberec, který má konkrétně 21,79 %. Hned za ním je s 20,39 % loňský mistr a třetí s úspěšností 19,83 % plzeňští indiáni. Na dně skončily Pardubice, které početních výhod využily jen 11,93 %.

Kdo byl v přesilové hře nejpilnější? Nejvíce střel vyslali Plzeňští, ti gólmany soupeřů otestovali 361 ranami. Druhý v pořadí skončil poražený finalista, který si zapsal 342 střeleckých pokusů, o pět méně jich zaznamenal Litvínov. A teď vás možná zarazí, kdo tuto statistiku uzavírá. Je to Kometa, která ranami šetřila, jejich počet se zastavil na čísle 238.

Ovšem úspěšnost střelby je daleko důležitější a tam hokejisté Brna s 16,39 % vládli. Za nimi se s 15,20 % umístili Bílí Tygři, třetí příčku s 13,57 % obsadila Plzeň. Nejméně přesná byla litvínovská Verva, která nevyužila ani 10 % střel, přesněji 9,20 %.

Nejvíce času v přesilové hře strávili hokejisté ze západočeského lázeňského města, celkem 392 minut 5 vteřin, což v průměru na zápas dělá 7 minut 32 vteřin. Na druhém pólu se nachází Kometa, která v přesilovce odehrála 316 minut 21 vteřin, průměrně na utkání to činí 6 minut 5 vteřin.

Teď obraťme list a pojďme se ohlédnout za tím, kolik gólů ve vlastních početních výhodách mužstva inkasovala. Nejméně jich dostal Liberec, tomu soupeři s přesným zakončením ujeli třikrát. Nejvíce na zadní vrátka zapomínaly Vítkovice, které jich obdržely osm.

 

Komentáře