#1 Legendy nejen Tipsport extraligy se loučí!

(foto: shutterstock.com)

Před novou sezónou hokejové Tipsport extraligy ohlásily kluby několik změn v hráčských kádrech, jednalo se o příchody, odchody, ale bohužel i konce kariér. Některé hráče, legendy českého hokeje, které na ledě najezdily několik kilometrů už v novém ročníku nejen v naší nejvyšší soutěži neuvidíme, někteří budou ale u hokeje působit i nadále. Pojďme nyní ve stručnosti shrnout kariéry již bývalých hokejistů.

Ondřej Kratěna oznámil konec své aktivní kariéry krátce po svých 42. narozeninách. Odchovanec Olomouce se stal s osmi extraligovými tituly rekordmanem, čtyři získal s pražskou Spartou, tři se Vsetínem a jeden s plzeňskými indiány, u Západočechů působil od roku 2012, tři roky dělal kapitána. V extralize celkem posbíral 15 medailí, k tomu přidal zlato z finského Oulu, kde hrál v sezóně 2007/2008, a bronz z mistrovství světa 1997. V TELH odehrál celkem 1163 utkání, v nichž zaznamenal 340 přesných tref a 440 asistencí.

Václav Nedorost ukončil hráčskou kariéru v 37 letech, stihl toho nejen na české, ale i mezinárodní scéně opravdu hodně. U nás oblékal dres Českých Budějovic, Liberce a Plzně, v tuzemsku nastupoval ve 341 duelech a kdyby ho nebrzdila zranění, zapsal bych jich více. V Kontinentální hokejové lize působil sedm let, hrál za Novokuzněck, Lev Poprad, Doněck a Slovan Bratislava, v NHL zaznamenal 99 startů za Colorado a Floridu, ve sbírce má také dvě zlata z juniorských šampionátů. Sedmatřicetiletý hokejista bude i v novém ročníku pokračovat v TELH, ovšem jinde a v jiné pozici. Kývl na nabídku Mladé Boleslavi, kde se stane asistentem sportovního ředitele Radima Vrbaty.

Brusle na hřebík se rozhodl pověsit i Petr Kumstát. Hokejový útočník v naší nejvyšší soutěži zasáhl do 983 zápasů, hájil barvy Znojma, v roce 2009 vybojoval s Karlovými Vary extraligový titul, od sezóny 2012/2013 byl hráčem Sparty. Kromě zlata ze západočeského lázeňského města posbíral i dvě stříbra, v roce 2008 s karlovarskou Energií a o osm let později s hráči z našeho hlavního města. Oblékal i reprezentační dres, za Českou republiku nastoupil ve 28 utkáních a vstřelil šest branek.

I Jaroslav Hlinka se rozhodl ukončit svoji bohatou kariéru. Se Spartou získal čtyři mistrovské tituly (2000, 2002, 2006, 2007), je také klubovým rekordmanem, v dresu s velkým S na hrudi vystřelil v 833 duelech 718 bodů (245 gólů a 473 asistencí). Během svého působení na hokejové scéně hrál také v Klotenu, v Kazani, v Coloradu a Linköpingu. V NHL v ročníku 2007/2008 odehrál 64 zápasů, ve kterých zapsal 28 bodů za osm branek a dvacet přihrávek. V reprezentaci sehrál 146 střetnutí a vsítil 29 gólů, představil se na osmi mistrovstvích světa, v roce 2001 si přivezl zlato z Německa a v roce 2006 stříbro z Rigy. Ve Spartě ale vše ještě nezabalil, pouze se přemístil na jiný post, nově bude plnit funkci sportovního manažera.

Komentáře