Kteří hráči z NHL hájí reprezentační dresy kterých zemí na Mistrovství světa? #2 – Skupina B

(foto: sportbibeln.se)

Hráči z NHL, každoročně nejočekávanější posily týmů na světových turnajích. Kteří hráči hájí které barvy? Dnes se podíváme na soupisky prvních 4 týmů ze skupiny B. Ukážeme si nejvýraznější hráče a celkový počet zámořských hráčů z nejlepší ligy na světě.

ŠVÉDSKO

Asi největší kandidát ze skupiny B, aspirant na zlatý hattrick, silné Švédsko taky vůbec nešetřilo hráči ze zámoří. Ba dokonce výběr Tre Kronor přijelo posílit více hráčů (o jednoho), než USA.

Henrik Lundqist. Král Henrik přijel již tradičně opět posílit Švédsko svými skvělými výkony. Jelikož je NY Rangers v přestavbě a nedosahuje požadovaných výsledků, nedostal se tým do playoff, a proto je Lundqist zde, aby si prodloužil sezónu a zakončil jí úspěchem. Jeden z nejlepších švédských brankářů všech dob již vyhrál se Švédy zlato minulý rok, na MS 2003 a 2004 dosáhl stříbra, to stejné na zimním turnaji v Soči 2014, a v Turíně na turnaji v roku 2006 dokonce s týmem hry vyhrál.

Oliver Ekman-Larsson je také již dlouholetým reprezentantem své rodné země. Nejzkušenější z obránců přijel z Arizony Coyotes a navlékne si dres s kapitánským „C“. Oliver nechyběl na posledních dvou šampionátech, kdy jeho tým vyhrál, a následně prvenství obhájil. Nyní tedy bude útočit na zlatý hattrick jednak za tým Švédsko, a jednak sám za sebe. Ekman-Larsson také vyhrál stříbro na minulém Mistrovství na Slovensku – 2011 v Bratislavě. Rok předtím v Kolíně získal bronz, a také byl součástí stříbrného týmu ze zimních her v Soči.

Celkově hráčů z NHL: 21

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 2 gólmani, 7 obránců, 11 útočníků

Zastoupení NHL klubů: NY Rangers – 1, Vancouver – 3, – Dallas – 1, Edmonton – 1, Philadelphia – 2, – Nashville – 1, Pittsburgh – 2, Arizona – 2, Chicago – 2, Los Angeles – 1, Columbus – 1, Calgary – 1, New Jersey – 1, Colorado – 1

Švýcarsko

Překvapení z minulého roku. Švýcarsko, které odolávalo Švédům ve finále až do poslední chvíle, do posledního nájezdu. Tým je složen hlavně z hráčů švýcarské ligy, ale najdou se i výjimky. Tým posílilo 6 hráčů ze zámoří, z toho 4 hráči z NHL. Uvidíme tento rok další švýcarskou krasojízdu?

Kevin Fiala je dvaceti dvou letý mladík českého původu. V roce 2014 byl draftován Nashvillem jako 11. celkově. Je to ale obrovský talent s velkým potenciálem. Jediná jeho medaile mu náleží za druhé místo Švýcarska z minulého roku.

Roman Josi, jméno, které už určitě slyšel nejeden čtrnáctidenní fanoušek. Je to totiž základní stavební kámen švýcarské obrany. V NHL již 7 sezón obléká barvy Nashvillu, který ho v roce 2008 také draftoval. Ve svém týmu v zámoří nosí dokonce „céčko“, na šampionátu o můžeme vidět jako asistenta.

Celkově hráčů z NHL: 4

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 0 gólmanů, 2 obránci, 2 útočníci

Zastoupení NHL klubů: Nashville – 2, New Jersey – 1, Minnesota – 1

Norsko

Houževnaté Norsko. Tým, který asi ne šampionát úplně nejezdí s ambicemi na titul, ale snaží se zaskočit soupeře a uhrát důležité body se srovnatelnými a slabšími soupeři, popřípadě alespoň zkusit zaútočit na čtvrtfinále. Norsko není top hokejovou zemí, a proto ani nemá moc zástupců v NHL. Ze dvou Norských zástupců v NHL (Mats Zuccarello, Andreas Martinsen) je zde jeden.

Andreas Martinsen je, jak už jsem zmínil, jeden ze dvou norských zástupců v NHL. Zde vystřídal již několik klubů, a těmi jsou Colorado Avalanche, Montreal Canadiens a nynější působiště Chicago Blackhawks. Martinsen hrál za jestřáby 24 zápasů, a dalších 28 přidal na farmě v Rockford IceHogs, kde dělá asistenta kapitána. Je to pravděpodobně nejzkušenější článek sestavy seveřanů na šampionátu.

Celkově hráčů z NHL: 1

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 0 gólmanů, 0 obránců, 1 útočník

Zastoupení NHL klubů: Chicago – 1

Lotyšsko

Tým, který se každoročně snaží atakovat čtvrté místo v tabulce a postoupit alespoň pro čtvrtfinále. To je Lotyšsko. Je to velmi sympatický tým se spoustou zástupců, kteří hrají v Tipsport Extralize (jmenovitě Cibulskis, Freibergs, Galvinš, Roberts Bukarts), a dalšími, kteří již českou ligu opustili.

Elvis Merzlikins  je 25 letý gólman, který hrával dlouhou dobu v Luganu. V NHL nehrál žádný zápas, takže je tady vlastně docela neprávem. S Columbusem již podepsal smlouvu, a tak je vlastně již jejich hráč. Bude za ně chytat následující sezónu. Je to gólman s velkým potenciálem a zatím sehrál velmi dobrý zápas proti Švýcarům.

Teodors Blugers se dostal do prvního týmu Pittsburghu až letos. Odehrál za tučňáky 28 zápasů, a nějak nezklamal. Dalších 48 zápasů přidal na farmě, kde nasbíral 38 bodů.

Celkově hráčů z NHL: 2

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 1 gólman, 0 obránců, 1 útočník

Zastoupení NHL klubů: Columbus -1, Pittsburgh – 1

Komentáře