#2 Co zajímavého přinesly statistiky z TELH?

(foto: Twitter – Milujeme hokej)

Děti si užívají volných letních dnů, naše stránka ale prázdniny nemá. Opět zabrousíme do statistik ze základní části Tipsport extraligy z minulé sezóny a podíváme se, jak si vedly TÝMY V OSLABENÍ. Nebude se zase jednat jen o základní statistiky, ale půjdeme trochu hlouběji.

V novém ročníku už sice chomutovské Piráty v TELH neuvidíme, budeme je sledovat v Chance lize, ale jelikož minulý ročník ještě válčili v naší nejvyšší soutěži, bude o nich v tomto článku zmínka, a to hned na začátku. Chomutovští obdrželi nejvíce gólů v oslabení, soupeři jim do branky nasypali 51 přesných tref, naopak nejméně jich obdržela Plzeň, která kapitulovala pouze patnáctkrát.

Nejvíce vylučovaným týmem byl Chomutov, ten si zahrál 255 oslabení, hned za ním se s číslem 232 umístily Pardubice, třetí možná překvapivě plzeňští hokejisté, kteří z 227 oslabení inkasovali jen 15 branek. Nejslušnější byli hráči karlovarské Energie, ti se v oslabení vyskytli 181 krát.

Vzhledem k již zmíněným údajům není divu, že hokejisté ze západočeské metropole mají nejlepší úspěšnost ubráněných oslabení, a to 93,39 %. Další celky jsou pod devadesáti procenty, 86,61 % zapsal Liberec, třetí Vítkovice nebyly o moc horší, ty měly úspěšnost 86,19 %, nejhůře na tom byly s 79,56 % Karlovy Vary.

Kolik mužstva obdržela střel při oslabení? Nejvíce jich schytali Chomutovští, kteří museli čelit 370 ranám, ale ani Pardubic soupeři nešetřili a zasypali je 340 pokusy. Zato hráči ze západočeského lázeňského města jich měli o necelou stovku méně, konkrétně 248.

A teď to důležitější. Podíváme se na to, kolik jich prošlo do klece. Nejlepší obranou při oslabení se mohli chlubit plzeňští indiáni, jejichž gólmani jich 94,05 % pochytali, špatně si nevedly ani Vítkovice, které zlikvidovaly 91,29 % střel. Na dně této statistiky skončili Karlovarští, ti s 84,68 % zaznamenali nejhorší úspěšnost.

Nejvíce času v oslabení strávili svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky, kteří měli celkový čas 418 minut 48 vteřin, v průměru na zápas to dělá 8 minut 3 vteřiny. Nejméně času byli oslabeni Karlovarští, ti zapsali 282 minut 22 vteřin, pro představu je to na jedno utkání průměrně 5 minut 25 vteřin.

Na chvíli se ještě vrátíme k procentům, konkrétně se zaměříme na podíl času odehraného v oslabení vzhledem k celkovému odehranému času. Této statistice s 13,31 % vévodil Chomutov, druhé místo s 12,43 % obsadili pardubičtí hokejisté, pouze o jednu setinu méně času v oslabení strávila Plzeň.

Na závěr se pojďme podívat komu vlastní oslabení přineslo ovoce. Nejvíce Litvínovu a Zlínu, tyto dva celky v oslabení zaznamenaly 8 přesných zásahů do soupeřovy brány, o jeden gól méně na své konto zapsali Plzeňští.

Komentáře