#2 Legendy nejen Tipsport extraligy se loučí!

(foto: dailystar.co.uk)

Hokejová kariéra přinese spoustu výher a proher, vzestupů a pádů, úspěchů i neúspěchů, radostných okamžiků, někdy bohužel i zranění, ale také mnoho zážitků na celý život. Některé věci ale nejde dělat do nekonečna a i aktivní kariéra hokejisty jednou končí. V tomto článku si shrneme kariéry hráčů, kteří se s těmi profesionálními rozloučili po konci minulé sezóny.

Ve 41 letech se rozhodl o ukončení své hokejové kariéry Leoš Čermák. V extralize hrál za pražskou Slavii, Vítkovice, Liberec, naposledy oblékal dres brněnské Komety. V TELH napočítal 823 duelů, v nichž nasbíral 401 bodů za 195 branek a 206 asistencí. Kometu dovedl jako kapitán ke dvěma titulům, s brněnskými hráči také vybojoval dvě stříbra (2012 a 2014) a jeden bronz (2015). S Vítkovicemi se v roce 2002 stal vicemistrem, s Bílými Tygry skončil dvakrát bronzový (2005 a 2007). Odchovanec Třebíče zapsal i angažmá v Rusku v Novosibirsku, Ufě a Nižním Novgorodu, za českou reprezentaci odehrál 33 utkání a vstřelil deset branek. Leoš Čermák bude nadále pokračovat v Kometě, nyní jako manažer pro hráčský rozvoj.

Petr Sýkora je dalším již bývalým hokejistou. U nás spojil kariéru především s Pardubicemi, kde v sedmnácti letech nastoupil ke svému prvnímu extraligovému střetnutí, poslední duel odehrál 23. dubna 2019 rovněž v dresu Dynama. V Tipsport extralize zaznamenal 897 startů, vsítil 385 gólů, 568 jich připravil pro své spoluhráče. V počtu nastřílených branek drží extraligový rekord. Forvard s číslem 37 sbíral zkušenosti i v NHL, kde naskočil do dvanácti zápasů. Odchovanec Pardubic získal s mateřským klubem dva mistrovské tituly, stejně jako se švýcarským Davosem, ve Švýcarsku pobýval v letech 2008 – 2013. V reprezentaci za Česko nastoupil do 39 utkání, osmkrát trefil zařízení, desetkrát nahrával.

V novém ročníku se v zápasech TELH na ledě neobjeví ani Jan Hanzlík. Sedmatřicetiletý útočník v naší nejvyšší soutěži působil do roku 2013 ve Spartě, poté zamířil do Komety a naposledy oblékal dres Mladé Boleslavi. Celkem napočítal 969 duelů, zaznamenal 188 bodů za 43 přesných tref a 145 přihrávek. S hráči v rudém dresu slavil tři extraligové tituly (2002, 2006 a 2007), během své kariéry zapsal také dvanáct startů v mládežnické reprezentaci, tři v seniorské.

Sečtená utkání v profesionální kariéře má i Tomáš Závorka. Jednatřicetiletý gólman má na kontě 200 extraligových mačů, do všech naskočil za Karlovy Vary, s nimiž v roce 2018 slavil postup do extraligy, letos pomohl Sokolovu do Chance ligy. Tomáš Závorka se momentálně věnuje karlovarské mládeži a je kondičním trenérem.

Komentáře