#3 Co zajímavého přinesly statistiky z TELH?

(foto: shutterstock.com)

Hokejisté tráví nyní většinu času tréninkem, nepopulární letní přípravou, zatímco fanoušci si užívají na dovolené a už vyhlížejí minimálně přípravné duely. Hráči tu dřinu ale dělají proto, aby v sezóně mohli předvést co nejlepší výkony na ledě a byli platným článkem vašeho oblíbeného klubu. My si půjdeme čekání na nový ročník opět zkrátit a zabrousíme do statistik ze základní části ročníku 2018/2019, v tomto článku se zaměříme na tresty, čas na ledě a diváky.

Tresty

Nejvylučovanějším týmem byly Pardubice, které posbíraly celkem 788 trestných minut, hned za nimi se zařadili chomutovští hráči, ti zaznamenali 729 minut, 711 jich na svém kontě měla pražská Sparta. Naopak nejslušněji se prezentovali s 504 minutami Karlovarští.

Nejvíce dvouminutových trestů si zapsal Chomutov, a to 271, Sparta na tom nebyla o moc lépe, ta měla druhé nejvyšší číslo, konkrétně 263, o 12 méně jich rozhodčí pískli Hradci Králové, nejméně jich napočítali hráči Mladé Boleslavi, ti dvouminutový trest odpykávali jen 183 krát.

Nejvíce za pětiminutové tresty putovaly na trestnou lavici Pardubice, posbíraly jich šest, Mladá Boleslav zapsala o jeden méně, žádným se neprovinili hráči karlovarské Energie a plzeňští indiáni.

Jak dopadly kluby s desetiminutovými tresty? Tam to už bylo horší. Čtrnáctkrát za ně museli jít vychladnout na trestnou Chomutovští, dvanáctkrát Sparta, Bílí Tygři a litvínovská Verva, nejméně jich bylo přiděleno Zlínu, Berani odseděli jen tři.

Do konce utkání byli nejvíce vyloučeni opět pardubičtí hokejisté, celkem šestkrát, pětkrát hráči Mladé Boleslavi, vůbec žádné vyloučení do konce zápasu nepotkalo Karlovy Vary.

Čas na ledě

Nejvíce času na ledě strávila plzeňská škodovka, ta se na po hřišti proháněla 3 170 minut 46 vteřin, druhé místo v této statistice obsadil s 3 167 minutami 24 vteřinami hradecký Mountfield, nejméně času za všech celků TELH na ledě odehrála Mladá Boleslav, která na českých kluzištích napočítala 3 130 minut 56 vteřin.

Při hře pět na pět nejvíce času zaznamenal Zlín, ten se mohl chlubit čísly 2 500 minut 58 vteřin, průměrně na zápas to dělalo 48 minut pět vteřin, naopak nejmenší číslo měli chomutovští Piráti, ti zapsali 2 376 minut 4 vteřiny, na jedno utkání to činilo průměrně 45 minut 41 vteřin.

Diváci

A teď se podíváme na statistiku, kterou jste měli v režii vy fanoušci. Navštívili jste v loňském ročníku O2 Arenu? Pokud ano, pak jste Spartě přispěli k největší návštěvnosti, do našeho hlavního města zavítalo celkem 235 083 diváků. K rivalovi do Brna vás přišlo 194 764, třetí nejvyšší číslo se zablýsklo možná trochu překvapivě v Pardubicích, tam si cestu na stadion našlo 190 525 diváků, a to i přesto, že Východočeši skončili po základní části poslední. Nejméně fanoušků zašlo do Mladé Boleslavi, tam se napočítalo pouze 80 636 diváků.

Venku byla nejnavštěvovanější Kometa, na tu se přišlo podívat 168 331 diváků. Plzeňští hokejisté vás nalákali 152 101, klub s velkým S na hrudi 151 516. Nejméně atraktivním soupeřem byla Olomouc, na tu vás zamířilo jen 128 009.

Podtrženo, sečteno. Sparta ovládla statistiku celkový počet diváků na všech zápasech týmů, celkem ji navštívilo 386 599 diváků, druhá příčka patřila brněnské Kometě, tu vidělo 363 095 diváků. A nyní už jen pro zajímavost bez čísel, třetí pozici ukořistili Pardubice, poslední celek základní části, na čtvrtém místě se vyhřívali Bílí Tygři, vítězové Prezidenského poháru, mistři z Třince se zmocnili deváté příčky.

Komentáře