AHL All-Star Classic vyhrála po nájezdech Centrální divize!

Přestože jsme informovali o tom, že na AHL All-Star Classic pojede jako jediný český zástupce obránce týmu Albany Devils Vojtěch MOZÍK, realita byla nakonec jiná. Kvůli infekčnímu onemocnění v týmu se totiž žádný z hráčů Albany (původně měli jet tři) nesměl akce zúčastnit. I tak se ale na obdobě All Star game představil český hokejista, 5 dní před jejím začátkem byl dodatečně nominován za Pacifickou divizi útočník Texasu Matěj STRÁNSKÝ.

AHL All-Star Classic se konala 29. a 30. ledna v Allentownu. Stejně jako u NHL se první den konají dovednostní soutěže, přičemž se nastupuje systémem “Západ” proti “Východu”, o den později se hrají utkání mezi jednotlivými divizemi.

Stránský se jako zástupce Západní konference zúčastnil dovednostní soutěže týkající se práce s pukem, “přihraj a skóruj” a ještě samostatných nájezdů. Svůj nájezd třiadvacetiletý český útočník neproměnil. Západ ovládl přehlídku šikovnosti poměrem 15:11.

Druhý den už nastupovaly jednotlivé divize proti sobě systémem každý s každým, poté se ještě dva nejlepší celky utkaly  znovu. Matěj Stránský zaznamenal dvě asistence, ale Pacifické divizi do finále nepomohl. Tam se proti sobě postavila divize Centrální s Atlantickou, z výhry 1:0 po samostatných nájezdech se radovala Centrální.

Komentáře

Comments are closed.