Boston vítězí 4:2 a bere první bod v sérii!

(grafika: Kuba Hromada)

Odstartovala finálová série mezi BOSTONEM a ST.LOUIS a byl to skvělý zápas! Blues dlouho vedli, avšak trpělivost a zkušenosti Medvědů se projevili a zápas otočili. Bruins si tak ubránili svou pevnost v prvním nájezdu svěho soupeře, jak ale první duel napověděl, série bude velmi vyrovnaná a zřejmě hodně dlouhá.

Po prvotním nadšení a možná i trochu zmatku se hra uklidnila  a hráči začali více přemýšlet. To se jako prvnímu vyplatilo Braydenu SCHENNOVI. Jeho první střela sice na bránu nedošla, odrazila se ale příhodně k Jayu Bouwmeesterovi, jenž puk do ohně vrátil. Ten ještě vyplaval zpět mezi kruhy, kde stal připravený Shenn a jelikož měl hodně času, stihl si kotouč pořádně zpracovat, zamířit a vypálit dostatečně daleho a přesně od Raska.

Po tomto gólu měli více šancí domácí. V dobré příležitosti byl Krejčí, tyč dokonce trefil Johansson. V první dvacetiminutovce ale vyšli naprázdno. Ve druhé to bylo jiné. Hned zkraje třetiny druhé počáteční nadšení a chuť vyrovnat utlumil Vladimir TARASENKO. David Pastrňák si za vlastní bránou nerozuměl se svými beky, puk si převzal Schenn a předložil mezi kruhy pro Tarasenka, který jednodušše překonal zmateného Raska.

Minutu a 16 sekund trvalo dvoubrankové vedení Blues. Poté totiž Kuraly velmi rychle vletěl do útočného pásma, našel skvěle podporujícího obránce Connora CLIFTONA, který snížil. Jednalo se o velmi šťastný gól. Clifton totiž netrefil puk ideálně, ale spíše se poze nechal nastřelit do své čepele. Od ní se kotouč odrazil do vzduchu a takový obloučkem se dostal za brankovou čáru. Binnington byl tak vyjetý, že nedokázal zareagovat.

Velmi zajímavé bylo sledovat počínání Davida Backese. Ten totiž působil v St.Louis deset dlouhých sezón, pět z nich dokonce vedl celý tým z pozice kapitána. Teď ale stojí na druhé straně a dostává to sežrat. Tvrdé nárazy na mantinel jsou samozřejmostí, ale třeba ve druhé třetině, kdy nahodil puk do pásma, schytal krosček do obličeje od Joela Edmundsena. A máme pouze po prvním utkání, sledujte tuto miniválku dál!

Hodně se přiostřovalo a díky tomu si Boston mohl zahrát dvě přesilové hry. V té druhé zavezl kotouč až do mezikruží Charlie MCAVOY, ne střelou se neostýchal a vypálil přes obránce na Binningtona. Puk se lehce otřel o hůl bránícího hráče a propadl až do sítě. Lehce po polovině zápasu byl stav opět vyrovnaný – 2:2.

Boston byl dál houževnatější a to mu přineslo ovoce ve třetím dějství. Chára spíše ze zoufalosti a pod tlakem nahodil puk na bránu, kde si s ním Binnington poradil až překvapivě s problémy. Pouze vyrazil před sebe, kde stál připravený Acciari. Nezazmatkoval, i pod dotíráním protihráče si gumu zpracoval a předložil KURALYMU do prázdné brány. Boston poprvé v zápase vedl a do konce zbývalo necelých 15 minut.

Blues se snažili vytvořit své šance ke skórování, ale opět je přerušilo zbytečné vyloučení. I tak se ale dvě minuty před koncem rozhodli odvolat brankáře, ale vysněné vyrovnání vystřídalo definitivní K.O.. MARCHAND se totiž dobře zorientoval a z otočky našel volnou klec.

Boston Bruins – St. Louis Blues 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) [Stav série 1:0]
23. Clifton (Kuraly, Nordström), 33. McAvoy, 46. Kuraly (Acciari, Chára), 59. Marchand – 8. B. Schenn (Schwartz, Bouwmeester), 21. Tarasenko (B. Schenn)