Calgary vyzve v prvom kole Colorado

Víťaz západnej konferencie proti poslednému postupujúcemu tímu do Playoff. Aj takto by sa dala charakterizovať séria medzi „Plameňmi“ a „Lavínami“. Favoritom tohto boja je kanadský tím, avšak Colorado bude chcieť prekvapiť.

Kanadský tím minulú sezónu vo vyraďovacej časti chýbal. Naposledy sa v nej predstavil v sezóne 2016/17, keď vypadol už v prvom kole s Anaheimom. Tento rok sú však ich ciele určite vyššie a vypadnutie hneď v úvodnej časti Playoff by bolo pre tento tím sklamaním.

Oproti vlaňajšku sa tím kanadský celok veľmi nezmenil. Z tímu avšak odišiel Dougie Hamilton, ktorý v rámci výmeny putoval do Caroliny. Opačným smerom putovali Noah Hanifin a Elias Lindholm. Ofenzívne rady okrem spomínaného Lindholma rozšíril aj James Neal, ktorý prišiel z Golden Knights, táto sezóna mu však nevyšla podľa predstáv. V útoku však riadili iné hviezdy, Johhny Gaudreau je s 99 bodmi najproduktívnejším hráčom mužstva, ďalej k oporám patria Sean Monahan, Mathew Tkachuk a v defenzíve zase Mark Giordano. V bránkovisku sa zas tím môže spoľahnúť na dvojicu David Rittich a Mike Smith.

Na listine zranených hráčov donedávna bol útočník Sam Bennett, avšak mal by byť pripravený na začiatok vyraďovacej časti. Inak sú však všetci hráči k dispozícii.

Tím z Denveru tak ako tento rok štartoval v minulom ročníku do vyraďovacej časti z posledného možného miesta. V prvom kole im však vystavil stopku Nashville, s ktorým prehrali v pomere 4:2 na zápasy. Základnú časť zakončili domácim zápasom proti Edmontonu, ktorý prehrali 3:1.

Tím sa v porovnaní s vlaňajšou sezónou nezmenil. Pred sezónou odišiel brankár Jonathan Bernier, na miesto neho však Lavíny dokázali získať Philippa Grubauera, ktorý prišiel z Washingtonu. Ofenzívne rady doplnil vo februári skúsený útočník Derrick Brassard. Najlepšími hráčmi tímu sú bezpochyby útočníci Nathan Mackinnon, Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen, ktorý patria medzi najproduktívnejších hráčov tímu. Dlhoročnou jednotkou tímu je Rus Semyon Varlamov.

Colorado má momentálne medzi maródmi len Mikka Rantanena, ktorý má zranenie v hornej časti tela. Očakáva sa však, že v prvom zápase série by mal byť nastúpiř. Okrem fínskeho útočníka sú všetci kľúčoví hráči k dispozícii. Posledný zápas odohrali „Lavíny“ na ľade San José, v ktorom ich Kalifornský celok zdolal výsledkom 5:2.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY:

Colorado – Calgary 2:3

Calgary – Colorado 6:5

Calgary – Colorado 5:3

Komentáře