České týmy v lize mistrů. Jak si vedou?

Liga mistrů se ozvala již podruhé. Liberec vyzval doma Obry z Belfastu a hokejisty Luleå  Hockey. Hradec v ČPP aréně vyzval Ďábly z Cardiffu a mistra minulého ročníku CHL Frölundu Indians. V třinecké Werk aréně se Oceláři střetli s Pelikány z Lahti a běloruským mistrem Junosť. Škodováci vyjeli ven za mistry do Finska a Dánska.

HC Škoda Plzeň

Indiáni z Plzně doma nemohli začít lépe. Doma všechny utkání vyhráli a vyjeli ven, aby zopakovali stejný výsledek. První zápas odehráli proti finskému mistrovi HPK Hämeenlinna. Byl to vyrovnaný souboj po všech stránkách. V úvodu se prosadil plzeňský kapitán Milan Gulaš. Plzeňští vedli po celou dobu a až ve třetí třetině se trefil do brány Indiánů Cody Kunyk. Rozhodlo se opět v prodloužení, ve kterém byli Plzeňští opět úspěšnější. Milan Gulaš se trefil již podruhé a rozhodl tak o konečném výsledku. Druhé venkovní utkání odehráli proti Rungstedu. Plzeň vyhrála 4:2 v Dánsku. Škodováci si tak připisují čtyři výhry a míří do play off CHL.

HC Bílí Tygři Liberec

Liberečtí se přes neúspěch v Severním Irsku a Švédsku vrátili na domácí led pro odvetu. Prvním soupeřem, kterého vyzvali, byli Obři. Liberecký tým se soupeře z Velké Británie, konkrétně ze Severního Irska nezalekl. Dvakrát se v zápase prosadil slovenský útočník Libor Hudáček a v oslabení se dokonce trefil Radan Lenc. Jediným střelcem Obrů byl útočník Ben Lake. Tygři porazili Belfast Giants 6:1. Liberecký celek následně vyzval švédský tým Luleå. Domácí hodně trápili hosty v přesilovkách. Tygři využili tři přesilovky, jenže ani to nestačilo na vítězství. Liberec podlehl Luleå Hockey 4:5 v základní části.

Mountfield HK

Mountfield HK se vracel s výjezdu aspoň se třemi body. V Cardiffu domácímu celku podlehli, ale švédského klubu se nezlekl. Hradecký tým vyzval na své půdě hokejisty Cardiffu a Indiány Frölundy.  V prvním zápase proti Ďáblům začali skvěle. Po první třetině hradecký celek už vedl 2:0, v druhé třetině se nikdo neprosadil. Až ve třetí se v oslabení trefil Daniel Rákos a v přesilovce Rudolf Červený. Hosté dokázali v závěru ještě zabojovat a dvakrát se trefili. Do prázdné v závěru vystřelil Maris Bičevskis. Hradečtí pak vyzvali Švédy Frölundy. Úvodní třetina byla velmi nabitá, padlo v ní pět gólů. I přesto, že domácí ještě ke konci snižovali dvougólový náskok Indiánů, podařilo se jen kapitánovi Radku Smoleňákovi skórovat. Mountfield prohrál proti Frölundě 3:4 v základní části.

HC Oceláři Třinec

Třinečtí Oceláři nezačali na půdě hostujících celků dobře. S Pelikány prohrál těsně 0:1 a s Bělorusy 0:2. V domácí Werk aréně to zpočátku vůbec nenasvědčovalo tomu, že by Třinečtí měli zvítězit. Už v druhé třetině prohrávali 0:3 a v závěru se dokázal trefit pouze Tomáš Kundrátek. Třetí třetina byla pro třinecké fanoušky přímo úžasná. Oceláři se probrali a soupeři nastříleli čtyři góly. Pouhých 21 minut stačilo domácímu celku na to, aby obrátil tak špatný rozjezd. Třinečtí vyhráli po skvělém obratu 5:3. Ve druhém utkání se střetli proti Junostu.  Domácí si ihned vytvořili v první třetině třígólový náskok. Poté se ještě prosadili v úvodu druhé třetiny a vedli tak už 5:0. Ne však na dlouho. Bělorusům se v druhé polovině druhé třetiny podařilo snížit na 2:5, kde využili vyloučení Polanského na pět minut. Hosté se už poté neprosadili a Oceláři se v závěru třetí třetiny ještě dvakrát trefili. Třinec porazil Minsk 7:2.

Plzeň se probojovala do play off, Liberec vyhrál zatím jen jedno utkání, Hradec má na kontě dva vyhrané zápasy a Třinec doma naděloval soupeřům, tak probíhal druhý týden. Ať už to českým klubům vyjde, nebo ne, my jim přejeme hodně štěstí a kdo ví, třeba se k Plzni ještě jeden český klub přidá.