CHL už vstoupí do šestého ročníku!

(foto: thehockeynews.com)

Ve středu 22. května proběhlo v Bratislavě, kde se konalo mistrovství světa v ledním hokeji, rozlosování základních skupin Champions Hockey League pro sezónu 2019/2020. Nejprve si ale pojďme Hokejovou ligu mistrů trochu představit a podívat se na to, jaké kluby budou jednotlivé evropské země reprezentovat.

První ročník CHL se konal v sezóně 2014/2015, mezi zakládajícími kluby byly i čtyři české – Bílí Tygři Liberec, HC Dynamo Pardubice, HC Sparta Praha a HC Vítkovice Ridera. Tyto české celky měly až do sezóny 2016/2017 zajištěnou účast v Champions Hockey League. Od následujícího ročníku se změnila pravidla a mužstva si musí místo vybojovat sportovní cestou, tedy výsledky ve svých ligách.

V soutěži se z každé země může představit maximálně 5 týmů, počet míst má každá liga určený podle žebříčku CHL. Tipsport extraliga se nachází na čtvrtém místě, což jí umožnuje, že v sezóně 2019/2020 budou v Lize mistrů bojovat čtyři české kluby.

V základní skupině si zahraje 32 týmů z 13 různých evropských lig. Šestnáct mužstev působilo v Hokejové Lize mistrů i minulý rok, deset jich bude nadcházející ročník debutovat a dva celky čeká v CHL druhý ročník.

Hrací systém

Mezi srpnem a únorem se odehraje celkem 125 utkání ve 13 hracích dnech. Čtyři týmy z každé skupiny budou bojovat o play off. Dva nejlepší celky z každé skupiny postoupí do vyřazovacích bojů, které se budou hrát dvoukolově (doma a venku), kromě finále, o úplném vítězi se rozhodne v jednom utkání.

Přehled týmů, které si v nadcházejícím ročníku zahrají v CHL

Rakousko – KAC Klagenfurt, Graz99ers, Vienna Capitals
Bělorusko – Yunost Minsk
Česká republika – Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec, HC Plzeň, Mountfield HK
Dánsko – Rungsted Seier Capital
Finsko – HPK Hämeenlinna, Kärpät Oulu, Tappara Tampere, Lahti Pelicans
Francie – Grenoble
Německo – Adler Mannheim, Bull Munich, Augsburger Panther
Velká Británie – Cardiff Devils
Norsko – Frisk Asker
Polsko – GKS Tychy
Slovensko – HC05 Banská Bystrica
Švédsko – Frölunda Indians, Färjestad Karlstad, Luleå Hockey , Djurgården Stockholm, Skellefteå AIK
Švýcarsko – SC Bern, EV Zug, Lausanne HC, EHC Biel-Bienne, HC Ambrì-Piotta
Continental Cup – Belfast Giants

Komentáře