Čtvrtý den MS v para hokeji pohledem autora!

(foto: Jiří Polášek)

Stejně, jako jste se mohli dočíst před pár dny zpátky, vám dnes opět přináším report o dění na Mistrovství světa v para hokeji, přímo z arény. Tento článek se tak ponese v podobném duchu, jako ten minulý (nedělní).Opět jsem si ověřil, že Mistrovství světa v para hokeji je velmi dobře připravená a provedená akce. I přesto, že jsem v aréně strávil cca 9 hodin, vůbec jsem se nenudil. Fanzóna a další aktivity jsou dobře provedeny.

Japonsko – Švédsko 3:4pp

Čtvrtý den mistrovství světa pro handicapované hokejisty začal bojem o všechno. Ne ale o medaile, nýbrž o udržení mezi para hokejovou elitou. Do utkání, které začalo již ve 13:00 nastoupilo houževnaté Japonsko proti odhodlanému Švédsku. Ostravar Aréna nebyla úplně prázdná, ale nebylo to ještě úplně ono, což bylo ve středu ve 13 hodin docela předpokládatelné. I přesto se z hokeje těšilo alespoň několik stovek fandů. Byl jsem mezi nimi.  Oba týmy se setkaly v základní skupině, a to o den dřív. V tomto zápase vyhrála reprezentace Tre Kronor, a to 2:1 po samostatných nájezdech. Skóre se stále měnilo. Nejprve vedli Japonci, potom zase Švédi. Za stavu 3:3 se nakonec opět prodlužovalo, tentokrát již na možných 10 minut. To ale nakonec nebylo nutné, jelikož seveřané vstřelili rychle rozhodující gól, který ukončil zápas a Japonsko poslal o divizi níž. Oba týmy předvedly vyrovnaný hokej, vítězové měli jen více štěstíčka, které je ale samozřejmě důležité. Oba týmy si vysloužily potlesk od všech fanoušků co tam byli. (Já jsem se v průběhu zápasu několikrát objevil na kostce :D).

Korea – Itále 6:3

Utkání, které začalo v 16:30 se již dočkalo větší podpory ze strany fanoušků. Ta se již dala počítat v tisících. Nedokážu to přesně odhadnout. Tento zápas měl jasného favorita, a tím byla Korea. Svého soupeře přehrávala od začátku. Při vedení 2:0 přišel kotra útok ze strany Itálie, která snížila, ale hned následně se hráči země, ke které byste elitní para hokej určitě na první pomyšlení netipli, nechali vyloučit a to dokonce 2x. A v přesilovkách trestali Korejci… využili jednu, a pár sekund po rozehrání hned tu další. Následně přidali další branky, a Italové jen kosmeticky upravovali. Většina Čechů fandila Koreji (já nikoliv). Za zmínku ale stojí skupinka Italských fandů, která na tribuně neustále skákala a fandila. A to až do úplného konce.

Norsko – Česko 0:5

Zápas, který možná hodně z vás vidělo, ať už naživo, nebo u televizních obrazovek. Zlatý hřeb večera. Jestli na předchozí zápas (KOR – ITA) byla dobrá atmosféra, na tento byla ohromující a úžasná. Hala nebyla vyprodaná, ale nechybělo mnoho. Ostraváci a vlastně všichni, kdo zde přijeli fandit, se ukázali ve velmi dobrém světle. Obrovský potlesk a drnčivý zvuk trumpetek se snesl pokaždé, když bylo vhodné složit poklonku Norsku. O to větší a gigantický potlesk se snesl pokaždé, když někdo z našich hráčů ukázal dobrý obranný zákrok, střelu, nebo gólman, když chytil puk. A nebo prostě jen při přerušení hry. Ostravar Aréna se otřásala v základech. Bylo to něco neskutečného. Na gól jsme si sice museli počkat víc jak 2 třetiny, ale stálo to za to. Všichni vyskočili a dělali takový (s prominutím) bordel, že to až nebylo možné. Byla to nádhera a když poté Češi přidávali další a další, potlesk se stupňoval. Paráda! Poslední 2 minuty v aréně neseděl snad kromě hokejistů žádný člověk na celém stadionu. Po vítězství fanoušci děkovali ještě hodně dlouhou dobu, a i když já jsem musel jít už na tramvaj, z haly stále, jako by nikdo neodcházel. Nakonec ještě po 30 minutách před branami stadionu čekali diváci, aby mohli ještě jednou zatleskat hokejistům při odjezdu. Češi oslavili postup náležitě a jak jeden z nich sám řekl: ,,nyní to odnese Amerika.“

Mimo zápasy jste si v hale mohli vyzkoušel jízdu na sáňkách, neboli sledgích, ovšem ne na ledě, ale na kolečkách. Dále jezdit nebo chodit slepí. Byly zde i další aktivity v podobě lukostřelby, nebo jste se třeba mohli nechat vyfotit, a ochotné slečny a chlapci vám fotku vytiskli, a navíc ještě na velkou stěnu, která se postupně zaplňuje nalepili zmenšeninu fotky. Další hezkou věcí byly velké podpisové plátna, zvlášť pro každý tým, kde jste se mohli hráčům jen podepsat, a nebo napsat hezký vzkaz. Samozřejmě tam někteří omezenci napsali opravdu nevhodné věci, jako třeba svůj instagramový účet, nebo nějaké nemístné poznámky. Tímto bych chtěl apelovat na ty z vás, kteří zde pojedete. Tohle se opravdu nesluší.

Doufám, že na další zápas to tu opět jak se patří zboříme a přijdou davy fandů. Určitě přijďte, vítkovická aréna vás ráda přivítá!

Komentáře