Další kolo extraligy je za námi. Vítkovice zaskočily favorita, Kometa dál vítězí!

(foto: HC Vítkovice)

Je za námi už skoro kompletní 13. kolo nejvyšší soutěže. Bylo odehráno šest duelů a ještě se čeká na sobotní dohrávku Plzně s Třincem. Kolo nám nabídlo zajímavé i očekávaní výsledky, 3 zápasy skončily 4:0 nebo 0:4.

Vítkovice doma zaskočily Hradec, zvítězily na nájezdy

Do Ostravar arény zamířil Hradec i s novým trenérem Vladimírem Růžičkou.  Podle sázkovek byli východočeši mírným favoritem, v loňské sezóně byly zápasy dost vyrovnané. Vítkovicím se poslední dobou moc nevede a po raketovém startu se propadly až na desáté místo. Přesto ale Mountfield HK zaskočily. V čase 4:22 zvedal ruce nad hlavu Šimon Stránský a o necelé dvě minuty později Vítkovice odskočily v šesté minutě na 2:0 zásluhou Jana Schleisse. Hradec ale snížil, Jordan Perret skóroval do konce sedmé minuty a o deset minut později bylo srovnáno velmi hezkým blafákem Radka Smoleňáka. První dvě třetiny, přestože ve druhé nepadl žádný gól, byly velmi aktivní a atraktivní z pohledu Vítkovic i Hradce. Třetí třetina už byla od Ostravanů o dost horší, Vítkovice ztratily dech a většinu času musely bránit. Hradec ale nedokázal dostat puk za opět fantasticky chytajícího Svobodu, který „zrádce“ Patrika Bartošáka zastoupil ve Vítkovické brance víc, než skvěle. V prodloužení zkratoval Alexandre Mallet, ale přesilovka Mountfieldu trvala přesně minutu, pak šel za katr Smoleňák a do konce prodloužení se hrálo opět bez branek. Rozhodly nájezdy. Jan Schleiss se sice v první sérii zmýlil. Ale následně parádně skóroval Šimon Stránský a po něm i Ondřej Roman. Čtvrtý nájezd sice neproměnil Alexandre Mallet, avšak to nevadilo, jelikož hosté neproměnili ani jednou. Nezvládl to Jergl, Koukal, Pavlík ani poslední Rudolf Červený. Vítkovic tak doma udržely dva body. Na jejich hezkém výkonu kazila dojem akorát divácká kulisa. „Prázdná“ Ostravar Arena čítala pouhých 3900 diváků, což není zdaleka ani polovina možné kapacity.

Kometa roznesla pardubické Dynamo, v režii zápasu bývalí hráči Vítkovic

Brno dále pokračuje ve své krasojízdě a opět nepřepustilo svoje první místo nikomu jinému. Z posledních pěti zápasů Kometa udělala 15 bodů proti Dynamu opět předvedla velmi dobrý výkon. Už po první třetině bylo jasno, kdo zápasu dominuje. V Čase 00:24 se Kometa dostala do vedení zásluhou Lukáše Kuczery, exvítkovického hráče, který je zde na hostování. Na 2:0 zvyšoval v 11. minutě další bývalý hráč Vítkovic a velký oblíbenec fanoušků, ale taky loňský mistr s Třincem Vladimír Svačina. Ten ukázal, že ho jeho krátké angažmá v prvoligové Porubě na začátku sezóny nastartovalo a formu si přenesl i zde. Do konce ještě zvýšil Filip Pyrochta. Hned na úvod třetiny druhé musel po rozhodnutí trenéra své místo v brance přepustit Ondřej Kacetl Jakubu Štepánkovi (taky kdysi chytával za Vítkovice), i to ale nepřineslo vytoužené ovoce. Jakub Orsava ve dvanácté minutě druhé třetiny nasadil Pardubicím už čtyřgólové manko. A celé to dokončil v poslední části Martin Zaťovič, který poslal pátý puk do klece Dynama. Radoslav Tybor, který se stal minulý rok nejlepším střelcem ostravské Ridery, pak ještě kosmeticky upravil na 5:1. I přes velmi časté vylučování Komety hlavně ve třetí třetině ale Pardubice vsítily jen jednu branku a domů tak jeli s výpraskem. Utkání shlédlo 7260 diváků a odpískal ho Antonín Jeřábek s Tomášem Veselým.