Další severský soupeř padl. Proti Norsku si Češi s chutí zastříleli!

(grafika: Jirka Michal)

Dnes nás čeká těžký zápas s Ruskem, který pravděpodobně určí pořadí ve skupině. Možná a pravděpodobně to budě přímá bitva o první místo. Bude to prestižní derby s naším největším rivalem. My se ale ještě před tím podíváme na poslední zápas, který Češi zatím odehráli, a to ten s Norskem.

Jednoho soupeře ze Skandinávie skolili čeští hokejisté již v pátek. S odvěkým rivalem ze Švédska vyhráli v poměru pět ku dvěma. Nyní je čekal o něco lehčí oříšek, ale pořád silné Norsko. Ano, jejich kvality nedosahují těch českých, ale nesmí se podceňovat.

Češi do zápasu vstoupili velmi dobře. Již po dvou a půl minutách se trefil obránce Filip Hronek, ve kterém roste velký potenciál. Hrál velmi dobře již v Kodani, a nyní zatím exceluje. Tyto slova se potvrdily o 4 minuty později a Hronek prostřelil Haukelanda podruhé.Další důležitý moment zápasu bylo Palátovo vyloučení za podražení. Jen osmnáct sekund stačilo Norům, aby skóre zápasu snížili. Trefil se Lindstrom a přesilovku využil. V čase 13:33 byl za faul kolenem vyloučen Radko Gudas, a o minutu později k němu přisedl za hrubost i Tomáš Zohorna. Pár těžších chvilek si sice naši hokejisté vytrpěli, ale pak přišla zase sprška pro Nosrsko, jelikož ještě v oslabení zvýšil na 3:1 kladenský rodák Michel Frolík.

V druhé třetině si Norové nedokázali uhlídat počet hráčů na ledě a museli pykat za tento hloupý trest. Jak hloupá chyba to byla jim připomenul opět Frolík, a skóre 4:1 podtrhovali 2  dvougóloví střelci. O deset minut později se trefil i Michal Řepík, který se na tento zápas posunul do třetí lajny.

Norský trenér musel udělat změnu a proto svatyni přišel strážit místo Haukelanda Holm. Možná i tohle seveřanům pomohlo. Do konce první minuty se prosadil Olden a skóre v tu chvíli vypadalo stejně jako v jejich prvním zápase se Sbornou, a vlastně i našem zápase se Švédskem. Jenže Češi neměli dost. Norskou radost již půl minuty po gólu ukončil Filip Chytil, a nějaké tři minutky do konce skóre uzavřel Dominik Kubalík, který zvýšil na 7:1. Češi se následně od 7. do 11. minuty nechali třikrát vyloučit a to v pořadí Gudas, Musil a Moravčík. Ani to už ale našim protihráčům ke skórování nestačilo.

Nám nezbývá nic jiného, než se těšit na další zápas proti ruské Sborné. Ten můžete sledovat dnes již od 16:15. HOŠI, DĚKUJEM!