David Pastrňák prožívá životní sezónu, je nejproduktivnějším Čechem v NHL!

 

(foto: toronto.citynews.ca)

V minulé sezóně odchovanec havířovského hokeje dokázal nasbírat přesně 100 bodů za 94 utkání, a nastavil si tak pro letošní ročník velkou laťku, ovšem hned ze startu této sezóny ukázal, že má ambice na to, aby získal podobný bodový zisk. Kolik ale nakonec bude mít David Pastrňák na kontě po této sezóně bodů a kam až to s Bostonem dotáhne?

Dvaadvacetiletý útočník prožívá v zámoří zatím svojí nejpovedenější sezónu, což dokazuje 14. místo v tabulce produktivity, ve které konkuruje hvězdám jako je Crosby, Draisaitl nebo například americký snajpr Patrick Kane! Elitní formace Bostonu, ve které Pastrňák figuruje navíc ostatním týmům nahání strach!

Od začátku probíhajícího ročníku nastupuje v útoku spolu s Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem, se kterými si náramně rozumí, a dokazuje, že se jedná možná o jednu z nejlepších lajn v NHL. Tito tři jsou nejproduktivnějšími hráči celého týmu, a mají na kontě dohromady 137 bodů, což dokazuje, že jim to opravdu skvěle klape. Bergeron má na kontě osmatřicet bodů, ovšem vinou poranění ramene odehrál pouze 28 utkání a nebýt zranění číslo mohlo být o mnohem větší. Třicetiletý Marchand nasbíral bodů sedmačtyřicet a miláček českých fanoušků jich nasbíral již 52!

Svoji formu v letošní sezóně potvrdil také pod širým nebem v rámci Winter Classic, když pomohl svému týmu k výhře 4:2 nad domácím Chicagem dvěma body za gól a asistenci a byl vyhlášen první hvězdou tohoto utkání. Odměnou a takovým bonusem je pro Davida nominace na Utkání hvězd, kde se naposledy z českých řad představil jako kapitán v roce 2016 útočník Jaromír Jágr! Dvojnásobný vítěz ankety Zlatá hokejka je jediným nominovaným hráčem z Bostonu.

Na to, kolik bodů nakonec David Pastrňák nasbírá a kolikátý skončí jeho Boston si budeme sice muset počkat, ale už nyní si můžeme zkusit tipnout, jak David dopadne. Sám za sebe tipuji, že se českému útočníkovi podaří nasbírat opět něco kolem stovky bodů a Boston vypadne až v semifinále.

Komentáře