Důkladná příprava na Winter Classic, Nashville bude poprvé čelit v play-off Dallasu

Kluby, které se dobře znají z Centrální divize, ještě v celé své historii nestály proti sobě ve vyřazovacích bojích, i když se spolu v letošní sezóně potkali hned pětkrát. Tato statistika nám ale moc při rozlouskávání hádanky „Kdo postoupí“ nepomůže. Predators sice zvládli Stars porazit ve 3 z 5 zápasů, ale dvakrát až po prodloužení. Dost možná tedy můžeme čekat nejvyrovnanější sérii ze všech.

Očekávání jsou v hlavním městě státu Tennessee už od zlomového ročníku 2016/17 ta nejvyšší. Loni touto dobou byly vyhlídky před play-off velice optimistické, hlavně proto, že Nashville odměnil své fanoušky Prezidentovou trofejí za ovládnutí celé hlavní části ligy. V play-off si nejprve poradili v 6 utkáních s Coloradem Avalanche, ale následně v sérii, kterou leckdo považoval za předčasné západní finále, s Winnipegem, se po 7. duelu jejich dveře do dalších kol uzavřely.

Opory Nashvillanů zůstávají v podstatě stejné a tento tým očividně funguje, protože napomohl dosáhnout na závěrečnou část i pátý rok v řadě. Jména tahounů týmu jako Ryan Johansen, Viktor Arvidsson, Roman Josi a v neposlední řadě také duo finských brankářů Rinne a Saros snad není ani potřeba nějak více popisovat. Mezi ně ale letos vstoupilo také několik nových osobností, hlavně tedy Mikael Granlund a Wayne Simmonds.

Predators během sezóny přišli při trejdech o Kevina Fialu či Ryana Hartmana, ale co se zranění týče, měli by být Preds na play-off perfektně připraveni. Jediný zraněný hráč, Rocco Grimaldi, se dává do pořádku a tým by měl být stoprocentní.

V Dallasu letos vychytali rozhodně lepší konstelaci hvězd, protože jejich fanoušci se mohou na play-off těšit po dvouleté odmlce. Ve svém posledním působení v závěrečných fázích ligy se Texasané probojovali přes Minnesotu do druhého kola, kde pak padli za nelehkou oběť St. Louis. Stars letošní sezónu zakončili na 4. příčce Centrální divize 7 bodů za svým nadcházejícím soupeřem

Celek v zelených dresech by se mohl v našich končinách těšit větší popularitě, jelikož jeho barvy hájí kromě známých borců jako Seguin, Radulov nebo Klingberg také trio Roman Polák, Radek Faksa a Martin Hanzal. Posledního jmenovaného trápilo dlouho zranění, nicméně by už měl být z listiny zraněných pryč. Dallas Stars mají také na svojí straně jednoho potenciálního žolíka přesně pro zápasy s Nashvillem. Anton Khudobin se velmi značnou měrou podílel na dvou letošních porážkách Predátorů a velmi těžko za něj dostávali Johansen a spol. puk. Ani Stars nezaháleli na přestupovém trhu a do jejich služeb vstoupil třeba Mats Zuccarello, Jamie Oleksiak nebo Andrew Cogliano.

Ani v Dallasu se nemusí trápit s rozsáhlou marodkou. Martin Hanzal a Marc Methot už svým zraněním dali snad definitivní sbohem a jediným chybějícím je tedy Stephen Johns, který letos vůbec za Dallas nenastoupil kvůli problémům s hlavou. Jinak se ale tým zdá být připraven bojovat o právo navléknout si prsteny vítězů Stanleyova poháru, které získali poprvé přesně před 20 lety.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2018/2019

Dallas – Nashville 3:5

Nashville – Dallas 3:2 po prodl.

Nashville – Dallas 1:3

Nashville – Dallas 0:2

Dallas – Nashville 4:5 po prodl.

Komentáře