Dva góly stačily a Blues na ledě Bostonu otočili sérii!

(grafika: Kuba Hromada)

Boston to poprvé doma nezvládl. Po přesunu do TD Garden jsme viděli velmi hezký zápas, ve kterém Bruins měli převahu.  I tak se ale Blues velmi dobře a dva góly jim dnes stačily.

Zápas začal docela nudně. Dunn se nechal v sedmé minutě vyloučit za zdržování hry, ale Boston výhodu nevyužil, stejně jako v 18. minutě Blues zase neproměnili přesilovku, když za katrem seděl Marchand.

Ryan O’Reilly, zatím jeden z nejlepších hráčů série, se ale prosadil ani ne minutu po startu druhého dějství. Na tomto gólu se podepsali i Sanford a Pietrangelo. Perron musel do konce druhé třetiny ještě pykat za nedovolené bránění, ale stav se neměnil.

Třetí část hry také začala vyloučením, tentokrát Steena, opět za nedovolené bránění. St. Louis ale sehrálo všechny oslabení perfektně, a v 11. minutě už opět slavilo. Tentokrát se trefil David Perron s asistencí O’Reillyho a Bozaka. Tři minuty na to dokázal Boston snížit, ale v konečném zůčtován to byla jen kosmetická úprava skóre. DeBruskův gól s Krugovou asistencí tak tedy jen zkazil čisté konto brankáři Binningtonovi.

Branky a nahrávky: 54. DeBrusk (Krug) 21. O’Reilly (Sanford + Pietrangelo), 51. Perron (O’Reilly + Bozak)

Tři hvězdy utkání:
1. Ryan O‘Reilly (STL) 1+1
2. David Perron (STL) 1+3
3. Jake DeBrusk (BOS) 1+0

Komentáře