Dynamo porazilo Oceláře až v prodloužení, Litvínov nezaznamenal ani jeden gól, Liberec se stále drží v čele!

Pardubice – Třinec 5:4 P (2:2, 1:0, 1:2, 1:0)

V první třetině šli domácí dvakrát do vedení, v záhy ale Oceláři vyrovnali. Dynamo dnes předvedlo krásný hokej se spoustou šancí. Domácí Pardubice zvítězili až po prodloužení, kdy se prosadil Petr SÝKORA. Dynamo tak udělalo tlustou čáru za sérií šesti proher a za vítězství v prodloužení si připsalo dva body.

Branky a asistence: 7. Rolinek (Havlík, Schaus), 15. Redenbach (Rolinek, Schaus), 27. Beran (Schaus), 47. Sýkora (Redenbach, Rolinek) – 10. Rákos, 18. Hrňa (Marosz, Petružálek), 42. Kane, 46. Roth (Adamský, Irgl); Diváci: 6 119 ________________________________________________________________________________

Chomutov – Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Domácí se po první třetině předvedl jako lepší tým, o branku se postaral Vladimír RŮŽIČKA, který zužitkoval výbornou přihrávku. Dvě minuty poté, co se hostům ve druhé třetině podařilo srovnat, domácí Chomutov se opět dostal do vedení. Chomutov nakonec zaslouženě zvítězil za stavu 3:1 a na konto si připsali důležité tři body.

Branky a asistence: 12. Růžička (Flemming, Kämpf), 25. Valach (Hlava), 27. Koblasa (Kämpf, Rutta) – 23. Gríger (Davídek); Diváci: 4 371

________________________________________________________________________________

Litvínov – Olomouc 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

V první třetině nabídl Litvínov Olomouci přesilovou hru 5 na 3, čehož hosté využili a vstřelili první gól tohoto zápasu, domácím se ani přes jejich snahu nepodařilo vyrovnat. Domácí i ve druhé třetině předvedli chyby v obraně a nedokázali kombinovat. Díky zaváhání Litvínovské obrany hosté vstřelili druhou branku . V poslední třetině se nic nezměnilo, Verva stále chybovala a Kohouti vstřelili třetí a zároveň poslední gól tohoto utkání. Díky gólům, které vstřelil ŠKŮREK, RÁC a STRAPÁČ si mohli Kohouti odvézt do Olomouce tři zasloužené body.

Branky a asistence: 9. Škůrek (Vyrůbalík, Skladaný), 24. Rác, 47. Strapáč; Diváci: 4 542

Mladá Boleslav – Hradec Králové 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

První třetina nabídla pohledný hokej, branku si připsal každý z týmů. Druhá třetina dopadla stejně, jako ta první, gól padl do obou branek. Hosté šli opět do vedení, o pět minut později ale domácí vyrovnali. I po čtyřiceti minutách bylo tedy skóre nerozhodné. Rozhodla až poslední třetina, ve které se hosté prosadil dvěma góly. Mountfield předvedl svou výbornou formu a i nadále se drží v první šestce v tabulce.

Branky a asistence: 17. Látal (Voráček, Vampola), 30. Kurka (Klepiš), 46. Urban (Orsava, Voráček) – 11. Dzerins (Bednář, Gregorc), 25. Dej, 41. Dzerins (Dej, Bednář), 42. Jarůšek (Picard, Dragoun), 59. Bednář (Dej); Diváci: 3 256

Brno – Zlín 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Po první třetině odcházeli do kabiny s úsměvem na tváři domácí. V této třetině padl pouze jeden gól, který ve čtvrté minutě vstřelil Marcel HAŠČÁK. V druhé třetině se podařilo hostům ve čtyřiatřicáté minutě vyrovnat na 1:1. Gólově nejpočetnější byla až poslední třetina, ve které padly dohromady čtyři branky. Po dvou brankách hostů ještě naději domácích na vítězství vybojoval Jan KÁŇA svým gólem tři minuty před sirénou. Jejich naděje se ubíhajícím časem snižovali, v poslední minutě stihl hráč Zlínu vstřelit branku a skóre dnešního utkání nebylo radostné pro domácí Kometu.

Branky a asistence: 4. Haščák (Vincour, Král), 57. Káňa (Trška, Vincour) – 34. Říčka (Blaťák, Holík), 45. Kotvan (Marušák, Holík), 50. Holík (Šťastný), 59. Řezníček; Diváci: 7 700

Liberec – Plzeň 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Tygři se ujali velmi rychle vedení po gólu Radima ŠIMKA ve třetí minutě, chvíli před koncem první třetiny ale vyrovnal Marek Indrák. Druhá třetina přinesla několik zajímavých šancí, ale ani jedna nepřinesla změnu skóre. Rozhodnutí přinesla až poslední třetina a dva góly domácích Tygrů. Domácí tak vybojovali tři body a v čele tabulky si drží sedmibodový odstup od Třince, hosté zůstávají na deváté příčce.

Branky a asistence: 3. Šimek (Svačina), 48. Valský (Šimek, Radivojevič), 59. Radivojevič (Stránský, Vitásek) – 20. Indrák (Němeček); Diváci: 6 046