ELH: David MUSIL podepsal smlouvu s OCELÁŘI!

Odchovanec jihlavského hokeje David MUSIL se před začátkem nové sezóny upsal ročním kontraktem Ocelářům z TŘINCE a definitivně se tak vrací po dlouhých osmi letech zpět do české domoviny.
Čtyřiadvacetiletý bek si v zámoří vyzkoušel jak juniorskou ligu, kde oblékal dres Vancouveru GIANTS ve WHL, tak i AHL a na čtyři utkání nastoupil do zápasů NHL v barvách Edmontonu OILERS.
Vnuk slavného Jaroslava HOLÍKA ale poslední tři sezóny nastupoval “pouze” v nižší AHL za farmu Edmontonu Bakersfield CONDORS a později také za Tucson ROADRUNNERS, což je pro změnu farma COYOTES.
“Má obrovskou motivaci přesvědčit o svých kvalitách, protože věří, že jeho zámořská část kariéry ještě neskončila. Navíc je to hráč s velkým srdcem a výborným charakterem. Je to skutečný hokejový bojovník, jakého do týmu potřebujeme,” sdělil oficiálnímu webu Třince generální manažer klubu Jan PETEREK.
Musil v Extralize ještě nikdy nehrál, takže tohle bude pro mladého beka v tomto ohledu premiéra. V Česku nastupoval potomek mistra světa z roku 1985 Františka MUSILA za seniory zatím pouze v 1. lize, a to konkrétně za rodnou Jihlavu, kdy si v sezóně 2008/09 zahrál ve čtrnácti utkáních.
Jak se tomuto obránci se slavným rodokmenem bude dařit v nejvyšší tuzemské soutěži zjistíme už v září. (PL)

Komentáře