Extraliga pokračovala, viděli jsme překvapení i zklamání

(foto: fanseat.com)

Patnácté kolo české nejvyšší soutěže nám nabídlo šest zápasů, přineslo nám nějaké překvapení, zklamání, za jeden tým museli nastoupit junioři a dva zápasy skončily až po základní hrací době.

Za Pardubice nastoupili junioři, Vary jednoduše dokráčely k vítězství

Jak už titulek napovídá, Dynamo muselo do Karlových Varů vyslat tým zkompletovaný jen z juniorů. Neobvyklá situaci, která se moc často nevidí byla způsobená střevní chřipkou hráčů Pardubic. Týmoví lékaři nechali všechny hráče A-teamu v karanténě a vedení klubu nemělo na výběr. Mladý a nezkušený kádr se tak postavil extraligovému celku, který je tuto sezónu asi černým koněm a zatím na druhé pozici. Logicky to tak nemohlo dopadnout jinak, než velkým výpraskem. Už v první třetině Vary trestaly, Koblasa pálil v přesilovce, Křemen potom při hře 5 na 5 a hned další přesilovku využil Stříteský. Druhý třetina začala opět kanonádou Energie, Polák poslal čtvrtý puk do branky Dynama a necelou minutu a to skóroval Kohout. Osmnáctiletý Vojtěch Nečas pak přepustil místo ještě mladšímu Michalu Borovičkovi (16 let). Toho však už po 13 sekundách na ledě prostřelil Vondráček. Za stavu 6:0 se tak šlo do třetí třetiny. Gríger potrestal další přesilovku a domácí tak měli v početních výhodách 100% úspěšnost. A Gríger se trefil ještě v 10. minutě, dokonal tak destrukci mladíků z Pardubic. Ti se však nemají za co stydět.

Ostrava ztratila náskok třikrát a rozhodlo prodloužení

Vítkovice vkročily do duelu se Zlínem velice dobře, protože už minutu a 26 sekund po úvodním buly skóroval slovenský útočník Dej. Poslední tým tabulky (v tu dobu to byl ještě Zlín) však reagoval v podobě Kubišovy branky v minutě šesté. V čase 08:26 byl pak vyloučeni Nicolas Werbik, který pykal za nedovolené bránění. Ostravané ale přesilovku uhráli skvěle a Webik, který se zrovna vrátil z trestné lavice skóroval po úniku. Dal tak svůj první extraligový gól, a to proti týmu, který ho odchoval. I na toto ale dokázali berani odpovědět, tentokrát to byl Šlahař. S góĺy v první třetině se však roztrhl pytel a bez dvou sekund dvě minuty poté propálil Čiliaka Ondra Roman. Tento stav už vydržel do konce první třetiny. Trenér pak reagoval výměnou brankářů na úvodu druhého dějství, a přineslo to svoje ovoce. V páté minutě srovnal Gazda a i přes tři další přesilovky (které mají Vítkovice tragické) už neinkasoval. Muselo tak logicky přijít prodloužení. Zde měly více šancí Vítkovice, rozhodně však nezaostávali ani hosté a čarovali jak mladý Huf, tak i na druhé straně Svoboda. Nakonec se tedy šlo do nájezdů a jako první se rozjel Jeglič, proměnil. To se nedalo říct o Lakatošovi. Jenže potom už se Zlínu nedařilo. V druhé sérii nedal Šlahař, potom Honejsek, Kohler a nakonec ani Freibergs. Zato Vítkovice vsítily. V druhé sérii se krásně a s přehledem prosadil Šimon Stránský, který proměnil v této sezóně třetí nájezd ze tří pokusů (v minulém kole proti Olomouci ještě rozhodl prodloužení). Roman se sice potom mýlil, ale pátý nájezd Ostravy již nebyl potřeba. Definitivně o zisku dvou bodů pro domácí rozhodl další vítkovický šikula Patrik Zdráhal. Domácí tak třetí prodloužený zápas v řadě proměnili na třetí vítězství v řadě. To se jim povedlo poprvé od počátku sezóny.