Rozhovor MH s Filipem ZADINOU po MSJ!

Dočkali jsme se rozhovoru s Filipem ZADINOU, kterého si po tomto MSJ nelze nepamatovat. Za turnaj si na své konto připsal 8 bodů (7+1) a už na svém prvním juniorském šampionátu se jako jediný Čech dostal do All-Star Teamu 2018. Bude Filip ZADINA důležitým tahounem české reprezentace i v budoucnu?

Už je to více než týden od MS. Máš v sobě pořád pocity z šampionátu?
Tak pocity jsem měl smíšený. Prohráli jsme boj o 3. místo, ale i tak to byl pro český národ úspěch.

Jak se ti líbilo dějiště turnaje? Co aréna?
Aréna byla úžasná, zázemí také. Byl by to sen si tam ještě jednou zahrát. Bylo to tam super.

Bylo to tvé první MS „20“ , byl v hokeji rozdíl? Rychlost, průběh hry … Překvapilo tě něco?
Jojo, bylo to moje první MS, ale snažil jsem se hrát jako vždy moji hru a bylo to rychlejší. Je to pochopitelný, všichni chtějí vyhrát za svou zemi, ale mně se to líbilo, takový tempo hry a všechno.

Za záda brankářů jsi nasázel 7 branek, což ti zajistilo 2. Pozici mezi střelci turnaje. Věřil sis takto před mistrovstvím?
Ne, je to úžasný. Jen jsem chtěl hrát pro tým a pomoct k dobrým výsledkům. Samozřejmě jsem za to moc rád, že se mi tam tak dařilo.

Bylo vidět, že vám souhra s Martinem Nečasem opravdu sedí. Vždy, když jste byli na ledě, něco se dělo. Jaký z toho máš pocit?
Ano, máte pravdu. Neči je výborný hráč a když hrajete s takovým spoluhráčem, hraje se vám daleko lépe. Jsem rád za to, že jsem s ním hrál.

Hodně z vás spolu slavilo i výhru z Memoriálu Ivana Hlinky. Měli jste podobné myšlenky i o zakončení MSJ?
Jo občas jsme si na to v kabině vzpomněli, že už jsme to jednou dokázali, tak jsme na to chtěli navázat, ale bohužel jsme rádi aspoň za to 4. místo.

Jaký je Filip Pešán trenér?
On je výborný trenér, pomohl nám strašně moc. Proto jsme udělali takovýhle výsledek, za který jsme rádi.

Jak ses cítil, když Pepa Kořenář vychytal ve čtvrtfinále poslední rozhodující nájezd? Je vůbec možné tu radost popsat?
Asi jsem se cítil tak, jako když jsme na Hlinkovi postoupili do finále. Byla to radost, euforie. Užili jsme si ji moc.

Před letošní sezonou jsi odešel z Pardubic do Halifaxu, QMJHL. Líbí se ti v Kanadě a samotný hokej?
Ano jsem rád, že jsem udělal takovéhle rozhodnutí. Myslím, že mi to prospívá a jsem za to rád. Hokej na menším hřišti mi dává víc.

Média ti přisuzují, že by ses mohl stát 3. volbou v letošním draftu NHL. Přemýšlel jsi nad tím, jaké by bylo se umístit nejlíp z Čechů od roku 1999, kdy byl jako jednička vybrán Patrik Štefan?
Určitě by to bylo krásný, ale ještě mě čeká moc práce a já se chci soustředit jen na hokej v Halifaxu a ne na draft. Takže budu makat a uvidíme, co se stane na draftu.

Děkujeme moc za rozhovor a přejeme Filipovi hodně štěstí v Halifaxu, reprezentaci i na blížícím se draftu.

Již brzy se můžete těšit na další rozhovor, a to s Albertem MICHNÁČEM, který se rovněž zúčastnil juniorského šampionátu! Sledujte náš profil, ať si ho nenecháte ujít. 

Komentáře