Rozhovor MH s Albertem MICHNÁČEM!

Přinášíme vám tedy další slíbený rozhovor s Albertem MICHNÁČEM, který byl dopsán na soupisku MSJ jako poslední z celého mužstva, načež se následně stal nedílnou součástí velmi úderné formace Zadiny s Nečasem.

Už je to více než týden od MS. Máš v sobě pořád pocity z šampionátu?
Pocity v sobě pořad ještě občas mám, protože si myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Jen tak se na to zapomenout nedá, ještě k tomu, když tam byla taková výborná parta kluků.

Jak se ti líbilo dějiště turnaje? Co aréna?
Dějiště turnaje bylo fajn, KeyBank aréna je hezká. Musím říct, že jsme se vším byli spokojený, jak s kabinou, tak s hotelem. Nebo teda mně osobně se všechno líbilo.

Bylo to tvé první MS „20,“ byl v hokeji rozdíl? Rychlost, průběh hry … Překvapilo tě něco?
Neřekl bych, že by mě něco překvapilo, určitě jsem čekal, že se bude hrát v takové rychlosti a intenzitě. Přece jenom je to turnaj, kam jedou ti nejlepší hráči na světě.

Jaký je Filip Pešán trenér?
Podle mě názor všech kluků na pana trenéra byl pozitivní. Já jsem ale asi výjimka, bohužel pana Pešána za to, jak se mnou na mistrovství zacházel, moc neuznávám, ale je to jenom můj názor, dál to rozvíjet nebudu. V extralize odvádí dobrou práci.

Jak ses cítil, když Pepa Kořenář vychytal ve čtvrtfinále poslední rozhodující nájezd? Je vůbec možné tu radost popsat?
Byl to úžasnej pocit! Jak jsme na sebe na ledě všichni naskákali a potom si zazpívali hymnu, málo co by tenhle pocit přebilo. Jak Pepa, tak kluci co jeli nájezdy, odvedli skvělou práci.

Nastupoval jsi ve formaci se Zadinou a Nečasem. Jak se ti s nimi hrálo?
Myslím si, že jsme měli tu správnou rovnováhu v lajně. Záďa je rozenej střelec, to všichni vědí už dlouho, já jsem spíš takovej ten nahrávač, co dokáže spoluhráče uvolnit a Neči je…no prostě Nečiho pozice, ze který byl draftovanej, hovoří myslím úplně za všechno, taky měl snad 12 bodu za turnaj.

Nyní nastupuješ za tým ontarijské juniorské ligy – Mississauga Steelheads. Jaký cítíš rozdíl oproti Česku?
Už tu hraju druhej rok, takže na kanadskej styl hokeje jsem už zvyklej, oproti Česku musíš všechno dělat mnohem rychleji na menším hřišti. A i návyky co tu jsou mimo led jsou podle mě hodně důležitý, já odchod do Kanady můžu jedině doporučit.

Na šampionátu sis připsal 3 asistence, jsi spokojený?
Neřekl bych úplně, že bych byl nějak spokojenej s tím, kolik jsem měl bodů, protože si myslím, že jako lajna jsme si vypracovali hodně gólových šancí, který by se měly proměňovat, ale se svou hrou jsem spokojenej. Nejvíc jsem spokojenej ale za náš výsledek, i když takoví ti “fanoušci”, co všude píšou, že jsme v top 4 neměli co dělat, tak si myslím, že jsme měli i na medaile.

Jak jste si společně s týmem užili Vánoce mimo domov?
S Vánocemi doma se to vůbec nedá srovnat, plus kluci co hrají v Kanadě, se ani nepodívaj domů, protože Vánoce jsou jediná příležitost, kdy se dá domu doletět. Ale Vánoce jsme si užili, rozdali jsme si dárky, zazpívali jsme si, byla to sranda.

Přáli byste si rozhovor s někým dalším? Neváhejte a napište nám do komentářů, čí hodnocení šampionátu by vás zajímalo. 

Komentáře