Je to jasné. Finále Stanleyova poháru rozsekne sedmý zápas!

(grafika: Kuba Hromada)

Bude to drama! Kdo vyhraje nejprestižnější ještě nevíme a dozvíme se to až v tom posledním možném utkání. Boston totiž sérii vyrovnal a nyní půjde již o všechno.

Boston do zápasu nevstoupil moc dobře, Kuraly byl vyloučen již ve třetí minutě. Blues ale neproměnili. Vetší možnost poté měli hosté, když Schenn a následně O’Reilly oslabili svůj tým a modří museli do třech na 58 sekund. A právě zde začal Boston svůj úspěch. Brad Marchand zužitkoval akci Kruga a Pastrňáka a bylo to 0:1. minutu a půl do konce ještě svůj tým oslabil lídr Chára.

Stejně pokračovali Bruins i ve druhé třetině. Za podržení šli z katr Marchand a McAvoy, ale St. Louis byli dnes v přesilovkách „marní“. A tak prostřední třetina skončila bez branek a stav se neměnil.

Poslední dějství odstartoval Brandon Carlo po asistenci DeBruska, v polovině zvýšil už na 0:3 Karson Kuhlman. Gól měl také českou stopu v podobě Krejčího asistence. Jiskru naděje vyškrtl Ryan O’Reilly, který ani ne 2 minuty po Kuhlmanově gólu snížil na 1:3, jenže 2 minuta a 5 sekund poté se opět ukázala česká síla. David Pastrňák svoji šanci vytvořenou Marchandem a Kuralym využil na maximum a Boston již skoro mohl slavit. Do prázdné branky ještě v čase 17:41 poslal kotouč Zdeno Chára a rozbil prozatím sen o Stanley Cupu pro St. Louis.

Branky a nahrávky: 52. O’Reilly (Pietrangelo, Perron) – 9. Marchand (Pastrňák, Krug), 43. Carlo (DeBrusk), 51. Kuhlman (Krejčí), 55. Patrňák (Marchand, Kuraly), 58. Chára – do prázdné branky

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ:

  1. Brad Marchand (BOS) 1+1
  2. David Pastrňák (BOS) 1+1
  3. Brandon Carlo (BOS) 1+0

 

Boston tedy v kritickém okamžiku sezóny zabral a odsunul, možná úplně překazil oslavy Blues. Poslední zápas, který už nám každopádně rozhodne o vítězi tohoto ročníku je naplánován na 13.06., opět ve dvě hodiny ranní. Hraje se na ledě Bostonu Bruins.

Komentáře