Kam nakonec zamíří plekanec a jaká byla jeho kariéra?

(foto: sportsnet.ca)

Není českého fanouška, který by neznal jméno Tomáš Plekanec. Můžeme ho znát hlavně jako častého kapitána české reprezentace a hráče, který odehrál několik sezón v NHL za Montreal Canadiens. Nyní se ale Tomáš rozhoduje, jaký extraligový tým si vybere. Prozatím zůstává na Kladně, kde svoji hokejovou kariéru začal.

Do prvního extraligového utkání nastoupil v 17 letech za tehdejší HC Velvana Kladno, kde odehrál právě v sezóně 1998-99 pouze tři utkání. V dalším ročníku sehrál s A-týmem pouze přípravný Zepter Hockey Cup a sezónu odehrál za kladenské juniory, ovšem hned v dalších dvou nadcházejících sezónách Tomáš již nastupoval za Kladno v extralize. Po nevydařené sezóně 2001-02, kdy tým spadl do baráže, kde podlehl Liberci, a následně tak opustil extraligu, se Tomáš vydal do zámoří.

Byl draftován v roce 2001 Montrealem z celkové 71. pozice.  S Canadiens absolvoval kemp, odkud byl následně poslán na farmu, kde strávil další 3 sezóny, ve kterých ale už třikrát dostal šanci nastoupit v NHL. Pravidelně začal za první tým hrát od ročníku 2005-06. Osobní rekord v počtu bodů za sezónu zaznamenal rodák z Kladna v ročníku 2009-10, když za 82 odehraných utkání měl na kontě 70 bodů za 25 branek a 45 asistencí. V Montrealu pokračoval i nadále, i když první polovinu sezóny 2012-13 odehrál v Kladně, kvůli výluce v severoamerické soutěži.

Až do ročníku 2017-18 hájil barvy Montrealu, odkud byl právě v této sezóně vyměněn do Toronta Maple Leafs. Ihned po sezóně se ovšem vrátil zpět do milovaného Montrealu, kde na podzim tohoto roku odehrál své 1000. utkání v NHL, a následně ho ze hry vyřadilo zranění. Nakonec se po vzájemné dohodě s klubem v listopadu dohodl na rozvázání smlouvy a v šestatřiceti letech ukončil svoje působení v NHL.

Nyní je před Tomášem Plekancem rozhodnutí ohledně toho, do jakého týmu nakonec půjde. V jednání je zatím Kometa Brno, Mladá Boleslav, Plzeň a Sparta Praha. Na rozhodnutí, do kterého týmu nakonec půjde, si ale budeme muset ještě počkat, protože první zápasy v Česku začne Tomáš Plekanec hrát za Rytíře z Kladna.

Komentáře