Karlsson zná návrh ottawské smlouvy, může jednat i s jinými

Jedinou výhodou Senátorů je to, že Karlssonovi vyprší smlouvy až za rok, na rozdíl od Tavarese a dalších. V poslední době je ale v kurzu nabízet nové kontrakty hráčům už rok před vypršením stávajících. Takový krok učinili i v organizaci z Ontaria.

Generální manažer Ottawy, Pierre Dorion, nejdříve dlouho mlžil o situaci ohledně svého kapitána, v neděli odpoledne ale vyšel na svět se žhavou informací.

„Dlužíme to našim fanoušků, a jak jsme slíbili na radnici, že nabídneme Karlssonovi novou smlouvu, tak jsme nyní tak učinili.“

V dubnu se totiž sešlo vedení ottawských Senátorů s držiteli permanentek, kde dohromady prodiskutovávali situaci v klubu. Jedním tématem bylo právě prodlužování smluv hlavních opor, ať už šlo právě o Karlssona, ale i Ryana s Duchenem.

Ačkoliv se osmadvacetiletý bek nemůže stát volným hráčem až do 1. července 2019, kdy vyprší jeho stávající smlouva, vedení klubu mohlo projednávat s jejich klientem podmínky nového kontraktu až od nedělního poledne místního času, kde se otevřel trh s hráči bez angažmá.

A dlouho Dorion neotálel a hned po pár hodinách předložil švédskému obránci svou předlohu. Údajně se jedná o podobné podmínky, jaké dostal v neděli Drew Doughty. Tedy 8 let s ročním příjmem 11 milionů dolarů, vše ale zůstává pouze na spekulacích.

„Víc zveřejňovat o smlouvách nebudeme, ať jde o Erika nebo o další naše hráče,“ zklamal Dorion všechny novináře.

Spekulace se kumulovali i kolem Karlssonovi výměny do jiného týmu, vše ale skončilo s odchodem Hoffmana. Nicméně zcela nepohasly a nadále svět zná jisté zájemce o jeho služby. Jedná se o newyorské týmy, tedy Rangers a Islanders, Tampu Bay a finalisty Stanley Cupu z Vegas. Údajně se zájmem vyšli ven i v San Jose a Washingtonu, před podpisem Tavarese to bylo i Toronto.

„Víme o jiných klubech se zájmem, ale zatím se do vyjednávání přímo nedostali a nemyslím si, že by z toho něco získali. Tak to aktuálně cítíme,“ utnul manažer Ottawy všechny spekulace ohledně trejdu svého nejlepšího obránce.

Zřejmě tedy platí fakt, který Karlsson prohlásil po trade deadline, kde si kufry balit nemusel. „Miluju tohle město, společnost i všechno ostatní. Už jsem tu dlouho, Ottawa se stala mým domovem a vždycky bude.“

Kdyby se náhodou něco na tomto postoji změnilo, Senators by rozhodně chtěli Karlssona vyměnit před uzávěrkou trejdů. Poté by už nemohli získat žádnou protihodnotu, která by případně mohla pomoct klubu k přestavbě.

Jak to tedy aktuálně vypadá? Vše nasvědčuje tomu, že Karlsson zůstane v Ottawě a podepíše nový dlouhodobý kontrakt. Pokud by Senátoři nabídli ale méně, než by Karlsson žádal, s velkou pravděpodobností změní své působiště. Tak jako tak, švédský obránce rozhodně dostane odpovídající smlouvu jeho kvalitám.

Komentáře